• Eger
  • Heves Megye
  • Magunkról
  • Eladó fa- és fémipari gépek, szerszámok
  • Moderálási alapelvek
  • Impresszum
  • Adatkezelési tájékoztató

Agria Tv Bt. – A hírügynökség

Tag Archives: Gyöngyös

Biztonsági őrizetbe kerülnek az értékes kincsek

Posted on 2012. október 31. szerda by agria

Visszakapta a rendőrségtől az egyház azokat a kegytárgyakat, amelyeket augusztus végén loptak el a gyöngyösi Szent Bertalan-templomból.

A 18. századból ránk maradt emlékek nagy részét megrongálták a tolvajok. A két legértékesebb darabot, egy Mária Terézia korabeli, áldozáshoz használt ostya őrzésére szolgáló kelyhet és egy ereklyetartót szétszedtek és feldaraboltak a most már előzetesben lévő elkövetők.

Balogh Tibor r. alezredes, a gyöngyösi kapitányság vezetője elmondta: a Kulturális Örökségvédelmi Hivatal segítségét kérték az előkerült kincsek pontos értékének meghatározása érdekében. Az elkövetők elleni eljárást ennek ismeretében folytatják majd.

Get the Flash Player to see the wordTube Media Player.

Juhász Ferenc plébános-kanonok elmondta: a nyár folyamán az egyházi kincstár felújításának kezdetén a gyűjtemény legértékesebb darabjait biztonsági őrizetbe helyezték, a kiállított emlékekről pedig úgy gondolták, a templom karzatán berendezett nyilvános tárlat nem jelenthet veszélyt a kincsekre nézve.

A plébános örömét fejezte ki, hogy előkerültek a több tízmillió forintot érő kegytárgyak. Hálája jeléül a gyöngyösi rendőrségnek adományozta azt a 300 ezer forintot, amit korábban nyomravezetői díjként személyesen ajánlott fel.

Forrás: Heol

Posted in Kék hírek | Tags: Gyöngyös, lopás, templom |

Embereket menekítettek Gyöngyösön

Posted on 2012. október 26. péntek by agria

Egy lakóház égett Gyöngyösön pénteken hajnalban.

Gyöngyösön a Jókai úton pénteken hajnalban teljes terjedelmében égett egy lakóház és a hozzá tartozó melléképület.

Antal Erika, megyei katasztrófavédelmi szóvivő közölte: a tűzeset miatt a környező házakból tizenöt embert kellett kitelepíteni. Az oltáson a gyöngyösi, hatvani, hevesi tűzoltók és a megyei műveleti szolgálat dolgozik.

Az utcában lakók szerint valószínűleg gyertyázhattak azok, akik miatt a tűz keletkezhetett, de elmentek a  helyszínről.

Járókelők szerint kétes alakok is megfordultak erre, többször értesítették a rendőrséget is.

Személyi sérülés nem történt.

Get the Flash Player to see the wordTube Media Player.

Posted in Kék hírek | Tags: Gyöngyös, lánglovag, tűz tűzoltó |

Lakástűzben halt meg az idős férfi?

Posted on 2012. július 27. péntek by agria

Családi házában halt meg egy idős férfi Gyöngyösön a hajnali órákban. A tűzoltók nagyon rövid időn belül érkeztek a helyszínre, majd megkezdték a tűz oltását, valamint a házban tartózkodó személy mentését. Sajnos a mentés után csak a halál beálltát tudták megállapítani.
A szomszédok elmondása szerint a bácsi a felesége halála óta egyedül élt, családtagjaik sűrűn látogatták, a dohányzásról betegsége miatt már leszokott így nem tartják valószínűnek, hogy ágyban dohányzott volna.

Get the Flash Player to see the wordTube Media Player.

A környék nem a biztonságáról ismert, így a bűnügyi helyszínelő jármű láttán, elég hamar elindultak a feltételezések is. Meg nem erősített hírek szerint a Rendőrség nem zárja ki az idegenkezűséget sem.

Posted in Kék hírek | Tags: Gyöngyös, halál, rendőrség |

Vadmalacka és kis rókák is a gyöngyösi állatkertben

Posted on 2012. május 25. péntek by agria

Árván maradt vadon élő és egzotikus állatok is megtalálhatók a gyöngyösi állatkertben. A néhány hetes láma és a kis őzike mellett a gyerekek kedvence a kis, szelíd vadmalacka, amelyik 3 rókakölyökkel él együtt.

Az állatotthon munkatársai elmondták: a lehető legjobb körülményeket szeretnék megadni lakóiknak. A gyerekek közel is kerülhetnek az állatokhoz, megsimogathatják a nyulat, a bűzös borzot, de akár a vadmalackát is.

Get the Flash Player to see the wordTube Media Player.

Posted in Oktatás, Szabadidő | Tags: állatkert, Gyöngyös, láma, róka, vadmalac |

ManóKarácsony: adománygyűjtés

Posted on 2011. december 13. kedd by agria

Posted in Szabadidő | Tags: adomány, Eger, Gyöngyös |

Nőtt a rendőrség létszáma

Posted on 2011. augusztus 1. hétfő by agria

 

Jelentős létszámmal 57 fő próbaidős rendőr őrmesterrel nőtt Heves Megye járőreinek állománya. Hétfő délelőtt ünnepélyes keretek között tettek esküt a leendő rendőrkollégák a Heves Megyei Rendőr-főkapitányságon.

A fiatalok érettségire épülő egyéves rendészeti szakközépiskolát végeztek, melyből még egy év hátra van, melyet már szolgálat mellet fejeznek be. A hétfői eskü után kezdik szolgálatukat 23-an az Egri Rendőrkapitányságon, 12-en a Gyöngyösi, 8-an a Hatvani, 8-an a Hevesi és 6-an a Füzesabonyi Rendőrkapitányságon. A ifjoncok még három- plusz egyhetes útlevélkezelői és határrendészeti képzésben fognak részt venni és 1 hónapos csapatszolgálati képzésre lesznek kivezényelve a készenléti rendőrség állományába, de ezektől függetlenül augusztus 1-jével felveszik a szolgálatot a kirendelt rendőrkapitányságon.

Kovács Miklós rendőr ezredes elmondta: már nagyon várták az újoncokat. A várakozásokat az előzte meg, hogy 2008-ban a határőrség integrációjából sajnálatos módon Heves Megye negatívan jött ki, amely a létszám viszonyaikban is megnyilvánult. Heves Megyei a rendőrség tekintetében az ország egyik legkisebb állományú megyéje volt. Ezt a létszámproblémát folyamatosan jeleztük elöljáróink felé és az Országos Rendőr-főkapitányság és a Belügyminisztérium vezetése a mutatóink alapján egyértelműsítette, hogy a probléma valós, és a keretet emelni szükséges. Ez a létszámemelkedés 2011. július 1-vel realizálódott az 5 + 1 hónapos képzésből ideérkezőkkel, majd a most augusztus 1-vel nálunk kezdőkkel.
Az ezredes az újoncoknak kifejtette, hogy milyen fontos és szép hivatást választottak, melyhez elengedhetetlen, hogy az eddig megszerzett tudást alapul véve a kapitányságokon olyan emberek segítség a munkájukat, akiktől lehet tanulni és kötelességük is tanulni. Fontos, hogy minél hamarabb elsajátítsák a rendőri szakmának azon gyakorlati elemeit, amelyek felhatalmazzák majd arra, hogy az állampolgárok meg legyenek elégedve a munkájukkal és az esküjüknek megfelelően teljesítsenek.
Az ezredes zárásként felajánlotta a segítségét mindenben, és kérte, hogy minél gyorsabban szerezzék meg a megfelelő gyakorlati ismereteket és integrálódva a rendőrség szervezetébe, működjenek együtt a többi kollégával.
A próbaidős rendőr őrmesterek már a mai napon szolgálatba álltak.

Forrás: Egriszín

Posted in Belföld, Kék hírek | Tags: Eger, Füzesabony, Gyöngyös, Hatvan, Heves, rendőr |
« Előző oldal

Időjárás

YouTube

YouTube

Témák

autó baleset beteg busz bíróság család Eger egészség EKMK emberölés eső gyerek gyermek gyilkosság Gyöngyös halál Hatvan helikopter hideg ház hó időjárás iskola kutya kár kés kórház M3 mentő motoros Mátra nyomozás program rablás rendőr rendőrség Salgótarján segítség sérült sérülés tűz tűzoltó veszély állatkert ügyészség

Hozzászólások

  • Sándorné Román - Középiskolákba felvételiztek a diákok
  • Nagy Péter - Szíven szúrta ismerősét a tinédzser
  • Kovács Dominik - Semmijük sem maradt, nincs hova menniük
  • Farkas Jánosné - Több vödör vizet öntöttek a lányokra
  • Szegedi Hanna - 8 éves kislány sérült meg a balesetben
  • Szegedi Hanna - 8 éves kislány sérült meg a balesetben
  • Besenyei József - Soha nem ütközött még a hős sofőr
  • Ernő - Álló autóba csapódott, szörnyethalt
2026. június
h K s c p s v
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
« máj