A Heves Megyei Munkaügyi Központ nyolcadikos diákok részére pályaválasztási kiállítást rendezett a dr. Kemény Ferenc Sportcsarnokban, ahol a környék középiskolái standokon mutatkozhattak be.
A Heves Megyei Munkaügyi Központ nyolcadikos diákok részére pályaválasztási kiállítást rendezett a dr. Kemény Ferenc Sportcsarnokban, ahol a környék középiskolái standokon mutatkozhattak be.
A Heves Megyei Önkormányzat Pedagógiai Intézete a Heves Megyei Diáksport Tanáccsal közösen szervezett szakmai napot. A programon előadást tartottak és értékelték a megyében lévő diáksport eredményességét.
Schmidt Istvánné, a HVMÖPI igazgatója elmondta: a pedagógus kollégák betekintést nyerhetnek az új köznevelési törvénybe, illetve az iskolai testnevelés órák szerepéről is fontos információkhoz juthatnak.
A szakmai napon részt vett Szabó Róbert, a Heves Megyei Közgyűlés elnöke is, aki elsőként köszöntötte a program résztvevőit.
Az új tanévben is lesznek Heves megyei résztvevők az országos döntőkön, ugyanis a Kórház alapítványán keresztül 2 millió forinttal segítette a megye a HVDT munkáját.
Az előadáson Ballagó Zoltán, városi önkormányzat Oktatási, Kulturális, Sport és Ifjúsági Irodájának vezetője ismertette a nemzeti köznevelési törvényt, amely óriási változásokat fog eredményezni a magyar közoktatás rendszerében.
A mai naphoz kapcsolódóan mindenki számára ismert, hogy a mai fiatalok fizikai állapota mennyire leromlott. A jelenlegi kormányzat azonban stratégia ágazatának tekinti a testnevelést, illetve a sportokat, igyekszik megfelelő megoldást keresni – mondta Ballagó Zoltán.
Elmondta továbbá,hogy 2012 szeptemberétől az intézményekben bevezetik a mindennapos testnevelést. Heti 5 óra keretében kell majd ezen a területen kiemelten foglalkozni.
A tanácskozáson átadták a „Heves Megye Diáksportjáért” díjakat. A jutalmazottak:
Némedy László
Szeleczki Jánosné
dr.Czindler Péter
Harmati Judit
Prokaj Béla
Bódi Csaba
Turay Zoltán

A mai napon, szeptember 1-jén megkezdődött a 2011/2012-es tanév, amely idén 183 napból áll. A diákoknak október 29-ig kell várniuk az első szünetre, ekkor kezdődik és november 7-ig tart majd az őszi szünet – olvasható a Magyar Közlöny 60. számában.
A megyeszékhely turisztikai jelentőségének megóvása érdekében a Heves Megyei Rendőr- főkapitányság újraindította egy korábbi projektjét, a Tourist Police-t, melyet önkéntes diákok illetve fiatalok közbevonásával képzelnek el. Az ötlet, miszerint önkéntes munkára igény lehet újra, az egyik egri középiskolától származik egy nemsokára bevezetésre kerülő jogszabály miatt, miszerint csak az a diák kaphat érettségi bizonyítványt, aki végzett önkéntes munkát.
A program lényege, amelyet Dr. Petrovics András ismertetett , egy kulturált turista szolgálat, melyben a fiatalok két rendőr kíséretében járnák a várost, a fontosabb turistalátványosságokat, rendezvényekre látogatnának el, ahol a helyzettől függően akár útbaigazítással is szolgálnának, kisegítve a szolgálatban lévő rendőröket. A heti maximum négy munkanapot 4,5 órásra tervezik, melyre várják a kommunikatív, nyelvismerettel rendelkező, 16-18 éves fiatalok jelentkezését.