• Eger
  • Heves Megye
  • Magunkról
  • Eladó fa- és fémipari gépek, szerszámok
  • Moderálási alapelvek
  • Impresszum
  • Adatkezelési tájékoztató

Agria Tv Bt. – A hírügynökség

Vonat elé hajtott, súlyosan megsérült

Posted on 2015. február 28. szombat by agria
0228vonat_poroszlo_vSúlyosan megsérült a vezetője annak a gépkocsinak, amelyik személyvonattal ütközött Poroszlónál, az egyik földutas vasúti átjáróban. A műszaki mentést a tiszafüredi hivatásos tűzoltók végzik.

A Heves megyei Poroszlónál ütközött össze egymással a Füzesabony és Debrecen között menetrend szerint közlekedő egyik személyvonat, valamint egy személyautó. A baleset a település szélén, az egyik földutas vasúti átjáróban történt. Információink szerint a gépjárművezető súlyosan megsérült a balesetben, őt mentőhelikopter szállította kórházba. A vonaton senki nem sérült meg.

A műszaki mentést a szomszédos megyéből érkezett tiszafüredi hivatásos tűzoltók végzik. A vonat utasaiért mentesítő jármű érkezett. A vasúttársaság szerint a baleset több vonat közlekedését is befolyásolta. A vonat alig sérült meg, így önerőből futott be a tiszafüredi állomásra. A pályát a szakemberek megvizsgálták, 16 óra után nem sokkal a vasúti forgalom helyreállt.

Úgy tudjuk, a 80 éves négyeki férfi figyelmetlenül akart kihajtani a mellék útról a 33.sz főútra.
A baleset körülményeit a Füzesabonyi Rendőrkapitányság vizsgálja – tudtuk meg a Heves Megyei Rendőr-főkapitányságtól.

Get the Flash Player to see the wordTube Media Player.

Posted in Kék hírek | Tags: baleset, Poroszló, rendőrség, sérült, vonat |

Támogassa a Mentőket

Posted on 2015. február 28. szombat by agria

mento

Posted in Belföld, Egészség | Tags: 1%, mentő |

Lakossági fórum Felnémeten

Posted on 2015. február 26. csütörtök by agria

lakossagi

Posted in Belföld | Tags: Felnémet, hajléktan szálló |

„Ámokfutás”, politikai hangulatkeltés: vita a főiskolák egyesüléséről

Posted on 2015. február 24. kedd by agria
Nyitrai Zsolt fideszes honatya erős tudásközpontot akar, Nagy István az MSZP városi elnöke az egyetemi álmot félti. Az ügyben Eger polgármestere is megszólalt.

Kedden sajtótájékoztató keretében, a Dobó téren, a Városháza előtt intézett nyílt kérdést Habis László egri polgármesterhez az MSZP városi elnöke. Nagy István afelől érdeklődött, hogy támogatja-e a megyeszékhely polgármestere és az egri közgyűlés az Eszterházy Károly Főiskola egyetemmé válási törekvéseit. Nagy szavai szerint a sajtótájékoztatót az elmúlt hetek eseményei indukálták, Nyitrai Zsolt helyi fideszes honatya „ámokfutása”.

Get the Flash Player to see the wordTube Media Player.

Nyitrai nemrég az egri és a gyöngyösi főiskolák egyesülésének tervéről beszélt, s egyebek mellett azt is megjegyezte: „inkább legyen egy erős főiskolánk, mint egy gyenge lábakon álló egyetemünk.” Nyitrai ezen nyilatkozatát Liptai Kálmán, a főiskola rektora is több mint felelőtlenségnek minősítette, Nagy István pedig egyenesen felháborító, önző és nagyképű cselekedetnek nevezte Nyitrai tettét. Szerinte egy régi álom veszhet el, ha Egerben nem lesz egyetem.

– Ha az MSZP városi elnökét valóban a személyes munkám és véleményem érdekli, akkor az Országgyűlés honlapján ma is elolvashatja azt a két módosító indítványt, melyet 2011 novemberében és decemberében – kereszténydemokrata társaimmal összefogva – az Eszterházy Károly Főiskola egyetemmé válásának elősegítése érdekében nyújtottam be. A nemzeti felsőoktatásról szóló, akkor előterjesztett törvényjavaslat az EKF elől elzárta volna az egyetemi követelmények teljesítésének lehetőségét. Ma a hatályos szabályozás szerint az intézmény az alkalmazott tudományok egyetemévé válhat – reagált a szocialisták sajtótájékoztatóján elhangzottakra Habis László, a megyeszékhely polgármestere.

Nyitrai Zsolt érdeklődésünkre elmondta: úgy látja, rosszindulatú politikai hangulatkeltés zajlik a főiskola körül, amelynek hangnemét, stílusát nem kívánja minősíteni. Az MSZP-nek és csatolt részeinek akkor kellett volna a főiskola ügyéért tenniük, amikor kormányon voltak – ám akkor is inkább csak vittek, így került át az egri Szőlészeti és Borászati Kutatóintézet Gyöngyöshöz. Jelenleg a főiskola vezetésének tudomásával szakmai egyeztetés folyik a minisztériumban. Mindannyiunk közös érdeke, hogy egy erős tudásközpont legyen a megyeszékhelyen. Amíg a Fidesz-KDNP van kormányon, addig a felsőoktatás helyzete Egerben csak erősödhet – fogalmazott a képviselő.

forrás: HEOL

Posted in Belföld, Oktatás, Politika | Tags: Eger, egyetem, EKF, Habis László, Nagy István, Nyitrai Zsolt |

Lezárják a kórház Árva-közi portáját

Posted on 2015. február 24. kedd by agria

markhotA Markhot Ferenc Kórház Árva közi (piac felőli) bejáratát 2015. március 2-tól a gyalogos és gépjárműforgalom elől lezárja az intézmény. A Markhot utcai kapun keresztül közelíthetők meg autóval és gyalogosan is a kórház egységei. A Knézich utcai ideiglenes rámpás bejáraton gyalogosan juthatnak el a betegek a következő fekvő osztályokra: Belgyógyászat II., Fül-Orr-Gégészeti osztály, Központi Aneszteziológiai osztály, Neurológiai osztály, Onkológiai osztály, Ortopédia osztály, Sebészeti- Érsebészeti osztály, Szülészeti-Nőgyógyászati osztály, Traumatológiai osztály,Urológiai osztály, VIP részleg és a Gránátalma Patika.

A Markhot utcai kapun bejutva közelíthető meg a Laboratórium, a Gyermek osztály, a Mozgásszervi Rehabilitációs osztály, a Hospice osztály, a Szemészeti osztály, a Pszichiátriai osztály és a Pszichiátriai és Addiktológiai Gondozó.

Posted in Egészség | Tags: bejárat, Eger, kórház |

Baleset a viadukton

Posted on 2015. február 21. szombat by agria

0221viadukt_eger_vEgy Felnémet felé haladó kocsi ütközött a korlátnak.

Megsérült a vezetője annak a kocsinak, amelyik ma délelőtt balesetezett, Egerben a viadukton. A kocsi eddig ismeretlen okból az útpálya korlátjának ütközött, kiszakítva azt tovább pördült az úton, majd ismét a szalagkorlátnak ütközött, ezt követően állt meg.

Egyelőre nem tudni, hogy a sofőr rosszul lett, vagy megcsúszott az úton. Csak a véletlenen múlt, hogy komolyabb baleset nem történt, hiszen a korlát és a kocsi darabjai az út alatt lévő járdához csapódtak. A korrodált korlát alig fogta meg a járművet, az is vezetőjével együtt a mélybe zuhanhatott volna.

Úgy tudjuk, a kocsit egy 50-es éveiben járó sofőr vezette, aki könnyebb sérülésekkel úszta meg a balesetet.

A baleset körülményeit a rendőrség vizsgálja. A helyszínelés idejére félpályán lezárták a viaduktot.

Get the Flash Player to see the wordTube Media Player.

Posted in Kék hírek | Tags: baleset, Eger, lezárás, rendőrség, viadukt |
« Előző oldal
Következő oldal »

Időjárás

YouTube

YouTube

Témák

autó baleset beteg busz bíróság család Eger egészség EKMK emberölés eső gyerek gyermek gyilkosság Gyöngyös halál Hatvan helikopter hideg ház hó időjárás iskola kutya kár kés kórház M3 mentő motoros Mátra nyomozás program rablás rendőr rendőrség Salgótarján segítség sérült sérülés tűz tűzoltó veszély állatkert ügyészség

Hozzászólások

  • Sándorné Román - Középiskolákba felvételiztek a diákok
  • Nagy Péter - Szíven szúrta ismerősét a tinédzser
  • Kovács Dominik - Semmijük sem maradt, nincs hova menniük
  • Farkas Jánosné - Több vödör vizet öntöttek a lányokra
  • Szegedi Hanna - 8 éves kislány sérült meg a balesetben
  • Szegedi Hanna - 8 éves kislány sérült meg a balesetben
  • Besenyei József - Soha nem ütközött még a hős sofőr
  • Ernő - Álló autóba csapódott, szörnyethalt
2026. június
h K s c p s v
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
« máj