• Eger
  • Heves Megye
  • Magunkról
  • Eladó fa- és fémipari gépek, szerszámok
  • Moderálási alapelvek
  • Impresszum
  • Adatkezelési tájékoztató

Agria Tv Bt. – A hírügynökség

Mátrai Erőmű: sikerre van ítélve

Posted on 2014. december 6. szombat by agria
1205visonta_vIdén hét, jövőre tizenhat milliárd forintot fordít beruházásokra a Mátrai Erőmű Zrt. Indul a Keleti III-as bánya, bővül az ipari park.

Borbála-napi megemlékezést tartott a Mátrai Erőmű Zrt. Visontán. A bányászok védőszentjének napja alkalmából köszönetet mondtak a munkatársaknak, visszatekintettek az elmúlt évre, s vázolták a következő évi terveket.
Bóna Róbert visontai bányaigazgató kiemelte, teljesítik az idei terveiket. A bányákban kilencmillió tonna szenet termelnek ki és 64 millió köbméter fedőkőzetet távolítanak el. Értékesítettek lignitet a lakosság, valamint a nagyváradi erőmű számára is. December közepére elkészül a Tarnóca-patak új medre, így a bányaművelés 2015. második felében tovább folytatódhat Kápolna irányába. Ehhez tíz kilométernyi szalagpályát kell átépíteni, s át kell vonultatni az MT9 kotrógépet.

Borbála-napi megemlékezésre hívnak a Mátrai Erőmű Zrt.-ben VisontánFotó: Czímer Tamás

Idén májusban kigyulladt HK-8-as hányóképzőt a tűzoltóknak sikerült megmenteniük a teljes leégéstől, de a többi gép átcsoportosítására, s nagyjavításra volt szükség. Ebben a Mátrai Erőmű Központi Karbantartó Kft. és a Schneider Hungária Kft. működtek közre. A gép december 3-án ismét termelésbe állt.

Valaska József, a Mátrai Erőmű Zrt. igazgatóságának elnöke évértékelésében kiemelte, elsősorban az életnek, másodsorban a sikernek kell örülni. A cég sikerre van ítélve, az egyetlen erőmű Magyarországon, amely 100 évre elegendő tüzelőanyaggal rendelkezik, a recesszió ellenére fönntartotta villamosenergia-termelését és eladásait, sőt, növelni is tudta azt. Idén rekordot értek el, hiszen hatmilliárd kilowattóra áramot adtak el, de a kitermelt szén mennyisége is új csúcs.

Nyereségük terven felüli, üzemi eredményük 16 milliárd forint lesz, amely a legmagasabb hazánkban az ágazaton belül. Ennek köszönhetően év végén 100 ezer forintot kaphatnak a dolgozók, kompenzálva az idei fizetéscsökkentést. Valaska József szerint igazi partnerek lettek a dolgozók és a szakszervezetek, akik tavaly beleegyeztek a jövedelmek csökkentésébe annak érdekében, hogy ne kelljen létszámot leépíteni. Jövőre is megmarad a létszám, a természetes fogyást pótolni fogják a bérmunkások alkalmazásba vételével. A keresetek is emelkednek 2015-ben.

A vállalat következő évi bevételi biztosítottak, rendelkeznek a szükséges szén-dioxid kvótákkal, nyereségük nem csökken. A cég ebben az évben 7 milliárd, jövőre 16 milliárd forintért hajt végre beruházásokat, megnyitják a Keleti III-as bányát, felújítják az erőmű 1-es blokkját, megépítik Közép-Európa legnagyobb, 15 megawattos fotovoltaikus erőművét. A Mátra az ország legnagyobb megújuló-energia termelője, idén fél terawattnyi zöldáramot állítottak elő. Nem csak a biomasszára hagyatkoznak, a naperőmű új utat nyit számukra. Ez, hasonlóan egy atomerőműhöz, egyszeri nagy befektetést igényel, de az üzemeltetési költsége nagyon alacsony, tehát 25 évig a bevétel nyereség is lesz egyben.

Get the Flash Player to see the wordTube Media Player.
Három Mátrás kapott országos elismerést

A Budapesten tartott központi ünnepségen csütörtökön a Mátrai Erőmű három munkatársa vehetett át elismerést. Kovács Tibor bükkábrányi főtechnológus Miniszteri Elismerő Oklevelet, Francz József bükkábrányi rakodómester és Orosz Sándor visontai irodavezető pedig Szent Borbála érmet vehetett át. A Mátrai Erőmű ünnepségén Csábrádi Attila bükkábrányi vezető elektrikus és Papp Tímea visontai bányatechnológus kapott Mátrai Erőmű Emlékérmet. Tizenöten részesültek Elnöki Dicsérő Oklevél elismerésben. Valaska József, a társaság igazgatóságának elnöke minden dolgozónak köszönte az egész éves munkát.

 Valaska József szerint a rezsicsökkentésben elmentek a falig, állami szubvenció nélkül nem folytatható, pár év múlva az áramárak növekedésére kell számítani. Az orosz-ukrán konfliktus hatásairól elmondta, az ukrán szénexport akadozni fog, a Déli Áramlat megépítésének elmaradása előnyt hozhat a hazai nyersanyag-termelésben. A gázvezeték építése sem okozna problémát a Mátrának, hiszen az építkezés a gázár növekedését vonná maga után. Az erőmű ipari parkja Halmajugra és Visonta irányába terjeszkedik, a fölvásárlásokat megkezdték. A bioetanol üzem, illetve a búzafeldolgozó építése jövő év elején indulhat.

Pápis László szakszervezeti vezető kifejtette, örülnek annak, hogy meg tudták őrizni az elődök eredményét, s viszonylag kedvező kollektív szerződést kötöttek. Szeretnék elérni, hogy megépüljön egy új, 500 megawattos blokk, ezért felvették a kapcsolatot egy európai ipari szervezettel, s közösen lobbiznak ennek érdekében. Arra biztatják a magyar kormányt, hogy tegyen meg mindent ezért, hogy Visontán 2025. után is legyen Borbála-nap.

Forrás: HEOL

 

Posted in Nincs kategorizálva | Tags: Borbála nap, fejlesztés, kitüntetés, Mátrai Erőmű, megemlékezés, ünnepség |

Kábítószergyanús növény a borospincében

Posted on 2014. december 6. szombat by agria
1206kabszer_eger_vEgy egri férfi a gyanú szerint ostorosi borospincéjében termesztette a kábítószer tartalmú növényeket.

Az Egri Rendőrkapitányságon eljárás indult M. László egri lakos ellen, akinél a 2014. december 4-én tartott házkutatás során a lakásban illetve annak padlásán közel 15 kilogramm – az elsődleges adatok alapján – THC tartalmú szárított növényi származékot és jelentős mennyiségű készpénzt foglaltak le.

A rendőrök egy szekrény tetején elrejtve találtak – feltehetőleg – egy gázriasztó pisztolyt is, melyet fegyverszakértői vizsgálat céljából lefoglaltak.

A minden részletre kiterjedő házkutatáskor a nyomozók találtak egy közüzemi számlát, és az azon lévő cím alapján további házkutatást tartottak egy ostorosi borospincében, ahol további – közel 100 – tő kábítószergyanús növényt találtak.

A pince külön a növények termesztésére és szárítására lett kialakítva, szellőztető és világító berendezésekkel.

A 40 éves férfi ellen – bűnügyi őrizetbe vétele mellett – kábítószer birtoklása bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt indított eljárást az Egri Rendőrkapitányság és egyben kezdeményezte előzetes letartóztatásának elrendelését, a bíróság 2014. december 6-án elrendelte M. László előzetes letartóztatását.

Get the Flash Player to see the wordTube Media Player.

Posted in Kék hírek | Tags: borospince, fegyver, kábítószer, rendőrség |

Angyalhaj

Posted on 2014. december 4. csütörtök by agria

Angyalhaj1214

Posted in Szabadidő | Tags: EKMK |

Járható a 24-es számú főút

Posted on 2014. december 4. csütörtök by agria
leadgolyaFeloldották az útlezárást a rendőrök.

A rendőrség 2014. december 4-én 15 órakor feloldotta az útlezárást a 24-es számú főút Parádsasvár és a Galyatetői elágazás közötti szakaszán.

Az érintett útszakaszon részleges sebességkorlátozásra számíthatnak az arra közlekedők.

Továbbra is kérjük a gépjárművezetők fokozott óvatosságát.

Posted in Belföld, Kék hírek | Tags: lezárás, út |

Újra megközelíthető Galyatető, feloldották az útzárat

Posted on 2014. december 3. szerda by agria
1203matra_vSzerda reggel óta körülbelül száz ember dolgozik a Felső-Mátrában azon, hogy az elmúlt napokban a rendkívüli időjárás következtében kidőlt fák által elzárt útszakaszokat megtisztítsák.

A rendőrség december 3-án 17 órakor feloldotta az útlezárást Mátraházánál, így újra megközelíthető Galyatető a 24-es főút felől a 2408-as számú úton. Soltész Bálint sajtószóvivő közlése szerint a 24-es főút Parádsasvár és a galyatetői elágazás közötti szakaszán továbbra is teljes útlezárás van érvényben. Továbbra is kérjük a gépjárművezetők fokozott óvatosságát.

Hasonló tartalmú közleményt küldött a Heves Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivője is, kiegészítve azzal, hogy a beavatkozó erők holnap reggel folytatják az út tisztítását, és holnap délutánra ez a szakasz is átadásra kerül a forgalom számára.

A 2505-ös utat  Felsőtárkánytól Lillafüredig megtisztították a kidőlt fáktól és leszakadt gallyaktól, így járható a Bükkön keresztülvezető út is.

Három tűzoltó egység, valamint a Mátra Mentőcsoport Kékes Kutató és Mentő alegysége, a közútkezelő, az erdészet és az áramszolgáltató szakemberei, valamint a bodonyi és a parádi önkéntes tűzoltó egyesület tagjai, és Mátraszentimre településről húsz önkéntes segítő motoros láncfűrésszel és kézi erővel végzik az útpályáról az akadályt képező akár több méteres fák, faágak feldarabolását és eltávolítását.

 Azon dolgoznak, hogy Galyatetőn mihamarabb megoldott legyen az áramszolgáltatás, ehhez viszont az kell, hogy aggregátort tudjanak a helyszínre szállítani, ez viszont csak az utak megtisztítását követően lehetséges.

A Csórréti- víztározónál az áramszolgáltatást nagy teljesítményű aggregátor biztosítja, így a vízellátás zavartalan.

Get the Flash Player to see the wordTube Media Player.

Mátraszentimrén a polgármester védelmi készültséget rendelt el, ami annyit tesz, hogy ügyeleti szolgálatot működtetnek, szükség esetén befogadóhely megnyitásáról intézkednek. Jelenleg a település lakói közül húszan segítik a hivatásos erők munkáját. Tegnap nem volt tanítás az iskolában, valamint az óvoda is zárva volt, de a mai napon már újra fogadták a gyerekeket az intézmények.

Teljes az útzár a 24-es számú főúton Parádsasvár és Mátraháza közötti szakaszán, Pásztót, Galyatetőt és Mátraházát összekötő 2408 számú úton. A 2505 számú út Felsőtárkánytól a megyehatárig hamarosan újra járható lesz.

A katasztrófavédelem a helyszínen irányítja a beavatkozásokat, és összehangolja a védekezésben részt vevő szervek munkáját. A rendkívüli időjárás sújtotta területeken bejárást tartott Dr. Pajtók Gábor, a Heves Megyei Kormányhivatal kormánymegbízottja, mint a megyei védelmi bizottság elnöke, Csontos Ambrus tű. mk. dandártábornok, a Heves Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság vezetője, mint a megyei védelmi bizottság elnökhelyettese, és Czinege László r. ezredes, a Heves Megyei Rendőr-főkapitányság vezetője, mint a megyei védelmi bizottság tagja, akik a helyszínen egyeztettek a védekezésben részt vevő szervek vezetőivel, az érintett  települések polgármestereivel, és meghatározták a helyzet mielőbbi megoldása érdekében végrehajtandó feladatokat.

Posted in Belföld, Kék hírek | Tags: jég, lezárás, Mátra, út |

Életveszélyes felmenni a Mátra útjaira

Posted on 2014. december 2. kedd by agria

1202matra_utak_vHarmincöt műszaki mentéshez riasztották megyénk tűzoltóit a rendkívüli időjárás miatt, leginkább a gyöngyösi tűzoltóknak akadt feladatuk, de a hatvani és pétervásárai tűzoltók is több helyen beavatkoztak.

Harmincöt műszaki mentéshez riasztották megyénk tűzoltóit a rendkívüli időjárás miatt, leginkább a gyöngyösi tűzoltóknak akadt feladatuk, de a hatvani és pétervásárai tűzoltók is több helyen beavatkoztak. Tizennégy úton rekedt embert mentettek az egységek, ezek közül hét embert a Mátrai Állami Gyógyintézetben helyeztek el, tájékoztatott a katasztrófavédelem.

Példás helytállásról tettek tanúbizonyságot a mentésben résztvevő szervezetek tegnap éjszaka a Mátrában a zord időjárási körülmények miatt kialakult helyzetben. A mentést végző tűzoltók, rendőrök, a Magyar Közút Zrt, az áramszolgáltató és az erdészet szakemberei megfeszített munkával, életveszélyes körülmények között dolgoztak.

Az elmúlt napokban lehullott csapadék és a beállt fagy következtében ráfagyott a fákra a jég, emiatt fák dőltek ki, ágak szakadtak le, amelyek villanyvezetékeket rongáltak meg, a csúszós úttest miatt balesetek történtek, továbbá többen az úton ragadtak.

Az éjszaka több villanyvezeték is leszakadt, amelyek miatt szünetelt az áramszolgáltatás Parád, Parádóhuta, Galyatető és Mátraszentimre egy részén, továbbá Parádsasvár település egész területén. Ezeken a településeken 846 fogyasztó maradt szolgáltatás nélkül.

Jelenleg teljes az útzár Mátraháza és Parádsasvár között, a késtetői bekötő úton, a 2408 számú úton Mátrakeresztestől a 24-es számú főútig. Kékestető és Galyatető az útlezárások miatt megközelíthetetlen.

Éjjel kettőkor a Heves Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság vezetője leállította a Mátrában a további mentési munkálatokat az életveszélyes körülmények miatt. Tűzoltóink a reggeli órákban újra útnak indultak és folytatják a beavatkozást. A gyöngyösi tűzoltók megsegítésére a hatvaniak is a Mátrába vonultak elhárítani az útakadályokat. Az egri tűzoltók Felsőtárkány és a megyehatár között távolítják el a kidőlt fákat.

Forrás: HEOL

Get the Flash Player to see the wordTube Media Player.

Folyamatos a beavatkozás a Mátra térségében, több településen ideiglenesen helyreállt az áramszolgáltatás – írta közleményében a Heves Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivője kedden délután fél négykor.

A fákra ráfagyott jég miatt fák dőltek az úttestre, járhatatlanná váltak az utak, így több óráig tartó útzárra lehet továbbra is számítani az érintett Heves megyei térségekben.  Kidőlt fák és leszakadt faágak villanyvezetékekre dőltek, amelyek miatt áramszolgáltatás nélkül maradt több település. Parádon, Parádóhután, Parádsasváron ideiglenesen helyreállt a szolgáltatás, a településekre az áramszolgáltató szakemberei nagy teljesítményű aggregátorokat telepítettek. Galyatető egy részén továbbra sincs áram.Továbbra is teljes az útzár a 2408 számú úton, Mátraháza és Galyatető között, a 24-es számú főúton a 15-ös és 24,5-ös kilométerszelvények között, a 2505-ös számú úton Felsőtárkány és a megyehatár között.

A Kékestető felé vezető út és a 2408-as számú út Galyatetőtől Pásztóig immáron járható. A parádsasvári elágazótól a galyatetői elágazóig az úttesten, egy nyomvonalon lehet haladni, de csakis a mentésben résztvevőknek, közúti közlekedésre az úttest még alkalmatlan. Jelen pillanatban munkatársaink a galyatetői elágazótól Galyatető településig tisztítják az utat. Galyatető települést Pásztó felől lehet megközelíteni – áll a közleményben.

Posted in Belföld, Kék hírek | Tags: fa, időjárás, jég, katasztrófavédelem, Mátra, rendőrség, út |
« Előző oldal
Következő oldal »

Időjárás

YouTube

YouTube

Témák

autó baleset beteg busz bíróság család Eger egészség EKMK emberölés eső gyerek gyermek gyilkosság Gyöngyös halál Hatvan helikopter hideg ház hó időjárás iskola kutya kár kés kórház M3 mentő motoros Mátra nyomozás program rablás rendőr rendőrség Salgótarján segítség sérült sérülés tűz tűzoltó veszély állatkert ügyészség

Hozzászólások

  • Sándorné Román - Középiskolákba felvételiztek a diákok
  • Nagy Péter - Szíven szúrta ismerősét a tinédzser
  • Kovács Dominik - Semmijük sem maradt, nincs hova menniük
  • Farkas Jánosné - Több vödör vizet öntöttek a lányokra
  • Szegedi Hanna - 8 éves kislány sérült meg a balesetben
  • Szegedi Hanna - 8 éves kislány sérült meg a balesetben
  • Besenyei József - Soha nem ütközött még a hős sofőr
  • Ernő - Álló autóba csapódott, szörnyethalt
2026. június
h K s c p s v
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
« máj