• Eger
  • Heves Megye
  • Magunkról
  • Eladó fa- és fémipari gépek, szerszámok
  • Moderálási alapelvek
  • Impresszum
  • Adatkezelési tájékoztató

Agria Tv Bt. – A hírügynökség

Ammóniaszivárgás

Posted on 2012. május 15. kedd by agria

Hétfőn 21:38 órakor érkezett a jelzés az Egri Hivatásos Tűzoltóparancsnokság ügyeletére, miszerint Egerben, a Verőszala utcában szúrós szag érezhető.

Mivel I. kiemelt riasztási fokozat került elrendelésre, így az egri hivatásos tűzoltók három fecskendővel és egy Vízszállítóval érkeztek a helyszínre. A felderítéskor megállapították, hogy ammóniaszerű szúrós szagot éreznek, ezért leriasztásra került a Heves Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság Katasztrófavédelmi Műveleti Szolgálata és a Borsod-Abaúj- Zemplén Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság Katasztrófavédelmi Mobil Laborja (KML). A lakott épületektől kb. 100 – 150 méterre egy dombtetőn 50 db ammónia palackot találtak, amelyből 15 db – a leeresztés következtében – le volt fagyva.
A KML méréseket végzett a környék völgyes részein, aknáiban, illetve a gázpalackok zárószerelvényeinél. A mérés során az ammónia, mint veszélyes anyag gázkoncentrációját 5 db palack zárószerelvényénél érzékelték. A zárósapka felhelyezését követően a gázszivárgás megszűnt.
A kiömlő gázt az egységek egy sugárral a lakatlan terület felé terelték. A palackokat a KML szakemberei „A” típusú gáz-tömör védőruhában 00 óra 36 perckor elzárták.
Get the Flash Player to see the wordTube Media Player.

Az eseménnyel összefüggésben 2 főnek kellett elhagynia otthonát, illetve az utcában élők részére elzárkóztatás lett elrendelve.
Közveszély okozás miatt Eger Város Rendőrkapitánysága ismeretlen tettes ellen nyomozást indított- tájékoztatott Antal Erika a megyei katasztrófavédelem szóvivője.

Posted in Kék hírek | Tags: ammónia, katasztrófavédelem, lopás, palack |

Várkonyi György: A szakmai függetlenség elkötelezett híve vagyok!

Posted on 2012. május 15. kedd by agria

 

Az alábbiakban közöljük Várkonyi György úr levelét, aki az EVAT Zrt. igazgatójaként kezeli egyes önkormányzati társaságok vagyonát. Személye érintett volt a „lista” botrányként elhíresült bizottsági jegyzőkönyvben. Szívesen adjuk közre az igazgató úr levelét, amely mellesleg nem tér el a szerkesztőség  álláspontjától sem. 


Tisztelt Szerkesztőség!

 

Az ügyben eddig megjelent nyilatkozataimból közölt részletek csak a felszínt érintették, az összefüggésekre nem világítottak rá. Mostanra a téma túlnőtt rajtam és mindenkin, aki részese volt ennek. Fontosnak tartom ezért az ok-okozat összefüggést tömören közölni, mert úgy érzem, bár a hanganyag országosan hozzáférhető, mindenki csak azt a részt citálja, mely prekoncepcióját alátámasztja. Nos a tények:

A szakma és a Kulturális Bizottság elnöke között régóta vita tárgya, meddig tart a politika hatásköre és mi az, ami a szakemberekre tartozik. A téma a 2011. szeptemberi Bizottsági ülésen, a 2012. évi Nagyrendezvények napirend kapcsán ismét előtérbe került. Hosszasan soroltam érveimet, mi az intézménynek, mi a Művészetek Házának, mi a Bizottságnak a feladata, melynek során határozottan kiálltam a szakmaiság mellett, azaz ezekben a kérdésekben ne születhessenek politikai döntések. Az elnök asszony válaszában, a lakosság nemtetszésére hivatkozva, az általa is letiltott Székhelyi meghívást – melyet később elismer a hangfelvétel tanúsága szerint – hozza fel példának, hogy azért kell a Bizottságnak beleszólni szakmai kérdésekbe is, hogy ne történhessen meg, hogy meghívnak egy, idézem: „XY, hogy is hívják, felolvasót, Székely elvtársat…”.

Ezen a nemkívánatos példán, mellyel megpróbálta lesöpörni érveimet annyira felháborodtam, hogy sarkítva akartam az ezzel kapcsolatos ellenérzésemet nyomatékosan kifejezni, mert felhozott indoka azt vetítette előre számomra, hogy ezt a gyakorlatot a jövőben is folytatni kívánja. Ekkor intéztem hozzá azt a bizonyos kérdést, melyre válaszom a hangfelvételen is hallható, ez „nonszensz” ha így van.

Azt hittem, hogy ez a hangfelvétel a hallgatók számára világos és ezért nem is magyarázkodtam. A bárdolatlan megfogalmazásért elnézést kértem levélben mindazoktól, akiket esetleg megbántottam. Nem vagyok antiszemita, kirekesztő, hanem a szakmai függetlenség elkötelezett híve.

 

Várkonyi György

Get the Flash Player to see the wordTube Media Player.

Posted in Belföld, Kultúra, Politika | Tags: álláspont, bizottság, szakma, Várkonyi GYörgy |

Hatalmas egri siker az A38-as hajón

Posted on 2012. május 14. hétfő by agria

Egri zenekar, az Ethnofil nyerte az A38 és a Szerencsejáték Zrt. tehetségkutató versenyének világzene/népzene kategóriáját. A 43 indulóból az első körben 10 továbbjutót kiválasztó zsűri, végül az Ethnofilt hirdette győztesnek. A zsűri elnöke Pál István, az Állami Népi Együttes zenekarvezetője, prímás, értékelőjében azt mondta, hogy Bartók, ha ma élne, szerinte ilyen zenéket szerezne.  

A Talentométer kategóriagyőztesei június 17-én összecsapnak az A38 fedélzetén. Ott dől el, hogy ki lesz a 2012-es tehetségkutató abszolút győztese.
A zenekar honlapja, zenéje a www.ethnofil.hu oldalon érhető el.
Az győztes formáció tagjai:
Kocsis Levente (basszusgitár)
Moldván Zsolt (ütősök)
Okos Gergely (dob)
Okos Viola (ének)
Őrsi „Böki” András (scratch)
Simon Ádám (hegedű)
Weil András (billentyű)

 

Posted in Kultúra, Szabadidő | Tags: Ethnofil, Talentometer, zenekar |

Művészek a természetvédelemért

Posted on 2012. május 14. hétfő by agria

 

Közeledik a Madarak és Fák Napja, ezért a Gárdonyi Géza Színház társulata felajánlotta segítségét a Bükki Nemzeti Parknak.

Harminc színész és táncművész gyűjtötte a szemetet hétvégén Rejteken, a tanösvényeken, valamint madárodúkat újítottak fel, miközben ismerkedtek a Bükk szépségével.
A rendhagyó akciót Várhelyi Dénes, a társulat tagja szervezte. A színművész gyermekkora óta járja a Bükköt hol gyalog, hol lóháton, vagy kerékpárral. – Zárt közösség a színházé, a fiatalok közül sokan hiába dolgoznak itt évekig, még sincs idejük vagy módjuk megismerni a környéket. Ezért gondoltam, hogy miközben teszünk mi is a természet védelméért, a nemzeti park munkatársai bemutatják, milyen kincsek rejtőznek körülöttünk és az önzetlen munkát megkoronázzuk egy kis vadmalacpörkölttel – mondta a színművész.

Posted in Szabadidő | Tags: segítség, szemét, takarítás, természet |

Európai utas – Márai Sándorral Európában

Posted on 2012. május 14. hétfő by agria

 

Ezen a héten indítja útjára az egri Bródy Sándor Megyei és Városi Könyvtár és a Heves Megyei Europe Direct Információs Pont közös szervezésében az Európai utas – Márai Sándorral Európában című pályázatát Heves megyében, melynek céljai: az olvasáskultúra fejlesztése, a kortárs magyar szerzők bemutatása, műveinek népszerűsítése; valamint kitekintést nyújtani az európai irodalomra és kultúrára.

A vetélkedésben az általános iskolásoktól a középiskolásokon át a felnőttekig mindenki részt vehet két kategóriában a pályázati kiírás feltételei szerint. A pályázat részeként jelenik meg a Magyar tények rejtvénykönyve, mely elérhető a könyvtár részlegeinek olvasószolgálatánál nyomtatott rejtvényfüzet és a honlapon (www.brody.iif.hu) megjelenő online kvíz formájában.
A pályázat fordulóin legjobban teljesítő három általános iskolai csapat diákjainak és kísérő tanárainak fődíja egy négynapos sepsiszentgyörgyi utazás, az egyénileg pályázókat pedig ajándékcsomagokkal és értékes könyvekkel jutalmazzák.
Az eseménysorozat apropóját az adja, hogy az egri Bródy Sándor Megyei és Városi Könyvtár a megye települési könyvtáraival karöltve sikeresen pályázott a Nemzeti Kulturális Alap Márai Irodalmi Ideiglenes Kollégiumánál és a Márai Tényirodalmi Ideiglenes Kollégiumánál, s majd másfél millió forintos pályázati támogatással lehetőségünk nyílik a Márai Kaleidoszkóp c. pályázatunkban tervezett programok megvalósítására, a Márai-listára beválasztott könyvek olvasókkal történő megismertetésére, közönségtalálkozók szervezésére.

Posted in Kultúra, Szabadidő | Tags: irodalom, könyvtár, oktatás, pályázat |

Egriek segítettek Kárpátalján

Posted on 2012. május 14. hétfő by agria

 

Május 6-án, vasárnap egri delegáció utazott Kárpátaljára, hogy adományt vigyen Nagyszőlősre. Az egriek részt vettek a kilencedik alkalommal megrendezett Nagyszőlősi Borfesztiválon.

A Saárossy Kinga alpolgármester vezette csoport hétfőn délelőtt 10 számítógépet és számos könyvet adott át Munkácson a helyi iskolának, majd délután a nagyszőlősi, péterfalvai és tiszakeresztúri oktatási intézménynek.

Munkácson, a II. Rákóczi Ferenc Iskolában – az éppen nem érettségiző – diákokkal találkoztak az egriek, Nagyszőlősön pedig a Perényi Zsigmond Iskolában megható műsorral várták a nemzettestvérek az anyaországi delegációt.

Saárossy Kinga alpolgármester elmondta: Eger szeretné elősegíteni azt, hogy a kárpátaljai intézmények egri iskolákkal vehessenek fel testvérkapcsolatot.
– Fontosnak tartjuk, hogy szorosabbra fűzzük a szálakat a határon túli, így a kárpátaljai magyar iskolákkal is. Amellett, hogy lényegesnek gondoljuk a határon túliak segítését, meggyőződésünk, hogy a fiatalokkal foglalkozó intézmények közötti kapcsolatvétel a Magyarországon élő diákoknak is hasznára válik.

Posted in Belföld, Külföld | Tags: delegáció, segítség |
« Előző oldal
Következő oldal »

Időjárás

YouTube

YouTube

Témák

autó baleset beteg busz bíróság család Eger egészség EKMK emberölés eső gyerek gyermek gyilkosság Gyöngyös halál Hatvan helikopter hideg ház hó időjárás iskola kutya kár kés kórház M3 mentő motoros Mátra nyomozás program rablás rendőr rendőrség Salgótarján segítség sérült sérülés tűz tűzoltó veszély állatkert ügyészség

Hozzászólások

  • Sándorné Román - Középiskolákba felvételiztek a diákok
  • Nagy Péter - Szíven szúrta ismerősét a tinédzser
  • Kovács Dominik - Semmijük sem maradt, nincs hova menniük
  • Farkas Jánosné - Több vödör vizet öntöttek a lányokra
  • Szegedi Hanna - 8 éves kislány sérült meg a balesetben
  • Szegedi Hanna - 8 éves kislány sérült meg a balesetben
  • Besenyei József - Soha nem ütközött még a hős sofőr
  • Ernő - Álló autóba csapódott, szörnyethalt
2026. június
h K s c p s v
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
« máj