• Eger
  • Heves Megye
  • Magunkról
  • Eladó fa- és fémipari gépek, szerszámok
  • Moderálási alapelvek
  • Impresszum
  • Adatkezelési tájékoztató

Agria Tv Bt. – A hírügynökség

Ismét a cseh Egerrel illusztrálták belvárosunkat

Posted on 2012. február 21. kedd by agria

A Cheb-mágia újra lecsapott, most a Kaláka Fesztivál hivatalos ajánlójába sikerült a cseh város látképét beilleszteni háttérnek a magyar Eger helyett – írja a stop.hu. Tavaly az egri okmányiroda kiadványán díszelgett Cheb belvárosa, szintén tévedésből.

Tavaly az egri okmányiroda egyik kiadványán rossz fotóval illusztrálták a hevesi megyeszékhely látványosságait. Egy cseh város, nevezetesen Cheb díszelgett a mappán. A hiba ott volt, hogy a szerkesztők saját fotók készítése helyett keresőprogrammal gyűjtöttek képet, és megtévesztette őket, hogy a csehországi Cheb városának német neve szintén Eger – számol be stop.hu.

A STOP úgy tudja: a napokban Cheb ismét „odaszúrt” egyet a magyar egrieknek. Most a Kaláka Fesztivál – amely 2012-től Miskolcról Egerbe teszi át a székhelyét – hivatalos ajánlójában, egy rövid videóban szerepel a „mágikus” fotó. A néhány napja az egyik legnagyobb videómegosztó portálra kitett ajánló a fesztivál előzetes programjait mutatja be csodás furulyaszó kíséretében és néhány egri látképpel a háttérben. Nos, ide „zuhant” be (a 15. másodperctől néhány pillanatig) újra a chebi belváros. A videó készítői gyorsan észlelték a hibát, újabb ajánlójukban már kicserélték az ugyan egri, de mégis rosszul megválasztott fotót – tudtuk meg a portál bejegyzéséből.

A videóajánló ide kattintva látható.

Fotó és szöveg: stop.hu

Posted in Belföld, Kultúra | Tags: ajánló, Cheb, Eger, kiadvány |

Egyperces csodák Kállai Margó fotóin

Posted on 2012. február 19. vasárnap by agria

Kedvenc képeit állította ki Kállai Margó fotóművész a Bartakovics Béla Közösségi Ház Kísérleti fotógalériájában. A Színek és formák címet viselő sokszínű válogatás, az elmúlt időszakból merít.

Zenével és vetítéssel nyitotta meg tárlatát a fotós Kállai Margó, amelyen Demeter Pál, a Heves Megyei Fotóklub vezetője köszöntötte.
Tájképek, portrék, emberek, növények, épületek sorakoznak a látogató elé, a március 31-ig látható tárlaton.
Kettős művészi életében a fotózás kapcsolódik másik szenvedélyéhez, a szobrászathoz. Kedvenc témája a természet, amely olyan különleges jelenségeket tár az ember elé, amit csak a megfelelő pillanatban lehet megragadni. A világ állandóan változik, nem lehet megismételni a pillanatot. A fotós képes arra, hogy elénk tárja ezt a pillanatot. Hol a mesterséges és természetes szerkezetek, hol a táj változása, hol a fények, tükröződések ragadják meg figyelmét. Margó pedig megmutatja a közönségnek az egyperces csodát. Nem sablonokban gondolkodik, kihasználja a pillanatot, eredeti módon közelíti meg a témákat.
Kállai Margó szerencsés embernek tartja magát, hiszen egyszerre hobbinak és hivatásnak is tekinti a fotózást. Tagja az Egri Fotóklubnak és az Országos Képző- és Iparművészeti Társaságnak. Példaképének, az aktfotóiról híres Jung Zsenit tekinti.

Forrás: egriugyek.hu

Posted in Kultúra, Szabadidő | Tags: fény, fotó, Kállai Margó, pillanat, portré, táj |

Gyász – elhunyt Lengyel Pál

Posted on 2012. február 19. vasárnap by agria

A Harlekin Bábszínház, a Magyar Bábművészek Szövetsége és a Magyar Színházi Társaság mély megrendüléssel tudatja, hogy hosszantartó, súlyos betegség következtében 2012. február 18-án életének 69. évében elhunyt Lengyel Pál, a Harlekin Bábszínház igazgatója, a Magyar Bábművészek Szövetségének elnöke, a Magyar Színházi Társaság elnökségi tagja.

A Harlekin Bábszínház saját halottjának tekinti. Temetéséről később intézkednek.BÚCSÚ

Nehéz elhinni, hogy a fáradhatatlan, a konokul csak a munkának élő, feladatot feladatra halmozó Lengyel Pált elvitte az orvul rátörő betegség.

Hatvankilenc évéből negyvenhetet színházcsinálóként volt jelen a magyar kulturális életben. 1964-ben alapította meg a miskolci Manézs Színpadot, amely az akkori nagy amatőr-alternatív egyetemi együttesek, az Universitas és a Szegedi Egyetemi Színpad mellett a kísérletező színház egyik legerősebb műhelye lett. Amikor a Színpadot a politika ellehetetlenítette, társulata egy részével együtt Kaposváron talált menedéket és kibontakozási lehetőséget. Zsámbéki Gábor bízott benne, első jelentős ottani munkája (Berzsián és Dideki) nemcsak hivatásos rendezői pályáját indította el, hanem Lázár Ervinnel kialakuló több évtizedes alkotói együttműködését is.

Számos gyerekelőadás színre állítása után 1981-ben Budapestre szerződött, s az Állami Bábszínházban egy életre elkötelezte magát a bábozás mellett. Az 1992-ben létrejött Kolibri Színház alapító tagjaként szerepet vállalt az új együttes stílusának formálásában, majd visszatért a Budapest Bábszínházba, ahol társulati tagként, illetve vendégként haláláig dolgozott. 2003-ban lett az egri Harlekin Bábszínház igazgatója.

Csaknem minden bábszínházban dolgozott, s előadásait számos hazai és külföldi fesztiválon díjazták. Munkásságában jelentős helyet foglalnak el azok az előadások, amelyek a báb műfaját igyekeztek a felnőtt nézők számára is elfogadottá tenni. Közben emlékezetes színházi előadások is fűződnek nevéhez, mint például Hamvai Kornél első színpadi bemutatkozása, a Márton partjelző fázik (1998, Merlin Színház).

Rendezői munkájával egyenrangúan fontosnak tekinthető a pedagógiai. Egyik vezető tanára volt a Színház és Filmművészeti Egyetem első bábszínész osztályának (1995-99). Számos tanfolyamon tanított amatőr színházi és bábszínházi rendezőket határon innen és túl, illetve rendszeresen zsűrizett Balassagyarmaton, Adácson, a kaposvári Gyerekszínházi Biennálén, a kecskeméti, a békéscsabai, a pécsi, a kolozsvári és más bábszínházi fesztiválokon.

1997 óta a Bábművészek Szövetségének elnökeként is igen sokat tett e szakma elismertetéséért, rangjának növeléséért. Mint a Magyar Színházi Társaság vezetőségének tagja egyszerre képviselte a bábos szakma érdekeit és állt ki a magyar színházi élet problémáinak szakmai kezelésének ügye mellett.

Munkásságát hivatalosan többek között Blattner Géza-díjjal (2003), valamint a Magyar Köztársasági Érdemrend lovagkeresztjével (2010) ismerték el.

Már betegen készült egy Liszt Ferenc zenéjére tervezett előadásra, ám ennek bemutatója már nem kerülhet sor.

Nánay István

forrás: Harlekin

Posted in Kultúra | Tags: bábszínház, Eger, Lengyel Pál |

Farsang az iskolákban

Posted on 2012. február 18. szombat by agria

A farsangi szezon kiemelkedő rendezvényét tartották ma az Eszterházy Károly Főiskola Gyakorló Általános Iskolájában. A végzős diákok hagyományosan a szülők és vendégek hada előtt mutatta be tánctudását.

 

 

Get the Flash Player to see the wordTube Media Player.

Get the Flash Player to see the wordTube Media Player.

Get the Flash Player to see the wordTube Media Player.

Dvd minőségben megrendelhető: tv@agriatv.hu

Posted in Szabadidő | Tags: bemutató, diák, farsang, iskola, tánc |

Tovább maradnak a mackók

Posted on 2012. február 18. szombat by agria

 

A nagy érdeklődésre való tekintettel egy héttel tovább, március 4-ig látja vendégül a Dobó István Vármúzeum a Rákóczifalvi Macimúzeum öreg medvéit. A szokatlan kiállításhoz kapcsolódóan továbbra is számos izgalmas programmal várják az érdeklődőket.

A korábban meghirdetett február 18-i és 19-i családi maciprogramok mellett március 3-án és 4-én is 10.00-11.30-ig, valamint 14.00-15.30-ig várnak minden mackóbarátot, mackógyűjtőt. Lesz diafilmvetítés, kvízjáték, kézműves foglalkozás és sok-sok játék. Ezekre a programokra nem kell előzetesen bejelentkezni!

A legkisebbeknek múzeumpedagógiai foglalkozásokat szerveznek. Az óvó néniket és a tanító néniket arra kérik, hogy előre jelentkezzenek be, ha csoportjukat, osztályukat szeretnék elvinni a foglalkozásra.

A kiállítás hétfő kivételével naponta 10.00-16.00 óráig látogatható.

Posted in Szabadidő | Tags: kiállítás vár, mackó |

Kilövési engedély a kóbor kutyákra Egerben

Posted on 2012. február 17. péntek by agria

Több bejelentés is érkezett a napokban a Közterület felügyelethez, hogy Eger határában több, kóbor kutyákból összeverődött falkát láttak, ezért engedélyezte azok kilövését a jegyző asszony. Az elmúlt években halálos támadás is volt: egy hajléktalan embert öltek meg a csapatba verődött ebek.

Eger Megyei Jogú Város Önkormányzata felhívja a lakosság figyelmét, a felelősségteljes állattartás szabályainak maradéktalan betartására. A napokban több bejelentés érkezett a Polgármesteri Hivatalba, miszerint a külterületi dűlőkben falkába verődött kóbor ebek járnak, több kutyát meg is támadtak és riadalmat okoznak a telektulajdonosok körében.
Get the Flash Player to see the wordTube Media Player.
Eger város jegyzője arra utasította a Mezőőri Szolgálat tagjait, hogy fokozott figyelmet fordítsanak a külterületen kóborló ebekre és – a közvetlen emberi életveszély megelőzése érdekében – lőjék ki a falkába verődött kóbor állatokat.Kérjük a lakosságot, hogy amennyiben a külterületeken csapatban járó kutyákat látnak, értesítsék a Közterület-felügyelet munkatársait, jelöljék meg a helyszínt és a kóbor ebek hozzávetőleges számát.Polgármesteri Hivatal Közterület-felügyelet:
36/521-910

Posted in Nincs kategorizálva | Tags: falka, kilövés, kutya, mezőőr |
« Előző oldal
Következő oldal »

Időjárás

YouTube

YouTube

Témák

autó baleset beteg busz bíróság család Eger egészség EKMK emberölés eső gyerek gyermek gyilkosság Gyöngyös halál Hatvan helikopter hideg ház hó időjárás iskola kutya kár kés kórház M3 mentő motoros Mátra nyomozás program rablás rendőr rendőrség Salgótarján segítség sérült sérülés tűz tűzoltó veszély állatkert ügyészség

Hozzászólások

  • Sándorné Román - Középiskolákba felvételiztek a diákok
  • Nagy Péter - Szíven szúrta ismerősét a tinédzser
  • Kovács Dominik - Semmijük sem maradt, nincs hova menniük
  • Farkas Jánosné - Több vödör vizet öntöttek a lányokra
  • Szegedi Hanna - 8 éves kislány sérült meg a balesetben
  • Szegedi Hanna - 8 éves kislány sérült meg a balesetben
  • Besenyei József - Soha nem ütközött még a hős sofőr
  • Ernő - Álló autóba csapódott, szörnyethalt
2026. június
h K s c p s v
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
« máj