• Eger
  • Heves Megye
  • Magunkról
  • Eladó fa- és fémipari gépek, szerszámok
  • Moderálási alapelvek
  • Impresszum
  • Adatkezelési tájékoztató

Agria Tv Bt. – A hírügynökség

„A tanítványaimnak szántam az életem”

Posted on 2012. február 2. csütörtök by agria

Matúzné Nagy Ildikó igazgatónőt a pedagógusi pályán eltöltött negyvenedik éve alkalmából köszöntötte Habis László polgármester.

A mostani jubileumi jó kívánságokon keresztül az egész egri pedagógusi társadalmat szeretném köszönteni. Nehéz pálya ez – fogalmazott Habis László köszöntőjében. A polgármester az ünnepelt életpályájának bemutatásával méltatta munkáját, majd emléklapot adott át.

Az ünnepségen Eger MJV oktatási, ifjúsági és sportirodájának nevében Pásztor Gyula köszöntötte az igazgatónőt, majd az iskola nevelőtestülete és az ápolási igazgató is virágcsokorral gratulált az ünnepeltnek.

Az igazgatónő nehéz és örömteli pillanatnak nevezte a mait, és elmondta: fél év múlva nyugdíjba megy, összesen 44 évet és 62 napot dolgozott. Mindig szerette a gyógyítást és jól érezte magát az egészségügyi iskolában, ahol mindig voltak akadályok, amikkel meg kellett küzdeni. A kórházzal nagyszerű együttműködés és barátság alakult ki.

Get the Flash Player to see the wordTube Media Player.

Csapatban dolgoztunk, mint egy zenekar, ahol én voltam a karmester – emelte ki Matúzné. A legállandóbb a változás volt. Minden segítséget és törődést megkaptunk az oktatási irodától, mögöttünk álltak és a fenntartónk is jó gazda volt. Továbbra is arra törekszünk, hogy jó hírét vigyük a városnak és tovább öregbítsük Eger iskolavárosi hírnevét. A kórházzal jelenleg is példa értékű az együttműködésünk és egy tankórterem létrehozását tervezzük- hangsúlyozta az igazgatónő.

Matúzné Nagy Ildikó tanári pályafutását vidéken kezdte, ahol közösség építő munkája is kiemelkedő volt. Majd az Egri Kereskedelmi Szakközépiskolában tevékenykedett, majd a felnőttoktatás területén ért el sikereket. Jelenleg a Kossuth Zsuzsa Szakközépiskola igazgatója, ahol az egészségnevelés és a prevenció területén is kimagaslót alkotott. Szívügye a tehetséggondozás, a fiatalok segítése, az odaadás.

Forrás: Egriszín

 

Posted in Oktatás | Tags: csapat, hivatás, igazgató, pedagógus |

A város is felkészült a hidegre

Posted on 2012. február 2. csütörtök by agria

 

A péntektől várható rendkívüli időjárási helyzetre készült fel a város vezetése, a közterület felügyelőkkel és a Városgondozás Eger Kft. munkatársaival.

Sós István alpolgármester kiemelte: rendkívüli intézkedéseket hajtanak végre annak érdekében, hogy ne történjen tragédia. A Városgondozás teljes járműparkja ügyeletben áll, felkészülve a várható havazásra és szibériai hidegre. A közterület- felügyelők a rendőrséggel és a polgárőrséggel párhuzamosan járják a veszélyeztetett területeket. A háziorvosoktól és a családsegítőtől begyűjtik azok névsorát, akik egészségügyi állapotuk miatt fokozott ellenőrzésre szorulnak, hogy az idős, egyedülálló, nehéz anyagi helyzetben élő és magukról gondoskodni nem tudó emberek ne legyenek kiszolgáltatva az időjárás viszontagságainak.
Az alpolgármester arra kéri a szórakozóhelyek tulajdonosait, hogy a hétvégén 22 óra után már ne legyenek nyitva, nehogy valaki éjszaka a hidegben, ittas állapotban bajba kerüljön. Az iskolákban plakátok és szórólapok segítségével hívják fel a fiatalok figyelmét a hideg okozta veszélyre.
Meleg Tibor vezető közterület-felügyelő elmondta: a dűlőkben lakó embereket keresik fel és tájékoztatják a várható szélsőséges időjárásról és arról, hogy baj esetén hogyan tudnak segítséget kérni.
A Városgondozás részéről Ferenczi Tamás azt hangsúlyozta, hogy minden munkagépük szolgálatban lesz, 24 órás ügyeletet tartanak, és kérik a lakosokat, hogy parkoló autóikkal ne akadályozzák a szóró autók közlekedését. Felvették a kapcsolatot Juhász Attilával a Heves Megyei Büntetés-végrehajtási Intézet parancsnokával, hogy szükség esetén a „Börtön a városért” program keretében ők is segítsenek a járdák síkosság-mentesítésében.
A hajléktalanszállókra, a MÁV és VOLÁN pályaudvarokra várják a fedél nélkülieket és szükség esetén más önkormányzati ingatlant is be fognak üzemelni.

Segélyhívó számok:
Polgármesteri Hivatal:36/523-758
A családsegítő ügyelet: 36/320-583
Városgondozás: 411-144

 

 

Forrás: Egriszín

Posted in Belföld | Tags: Eger, hideg, időjárás, készenlét |

Szakmai nyílt nap a NAV-nál

Posted on 2012. február 2. csütörtök by agria

SAJTÓKÖZLEMÉNY

 

 A Nemzeti Adó- és Vámhivatal Észak-magyarországi Regionális Adó Főigazgatósága és a Heves Megyei Adóigazgatóság szervezésében

 2012. február 9-én (csütörtök) 10.00 órakor

szakmai nyílt nap kerül megrendezésre az Eger, Szvorényi út 52. szám földszinti tanácsteremben.

Téma:

1.  1153 számú személyi jövedelemadó bevallás kitöltésével kapcsolatos tudnivalók ismertetése

 2.      A 1153 számú személyi jövedelemadó bevallással kapcsolatos jogszabályi háttér, aktualitások, jogértelmezéssel összefüggő tájékoztatás

Nemzeti Adó- és Vámhivatal

Észak-magyarországi Regionális Adó Főigazgatósága

Posted in Gazdaság | Tags: NAV, nyílt nap |

Történelmi mackótalálkozó az Egri Várban

Posted on 2012. február 2. csütörtök by agria

Az 1552-es diadal 460. évfordulója alkalmából idén számos programmal várják az érdeklődőket az Egri Várban. Az általános iskolások vetélkedőn mérhetik össze tudásukat, de több kiállítás is szerepel a kínálatban; február 2-tól 26-ig a Rákóczifalvi Macimúzeum öreg mackói várják a látogatókat a Dobó-bástyában.

A vár programjaival kapcsolatos csütörtöki sajtótájékoztatón Szécsényi Orsolya, közönségkapcsolati igazgatóhelyettes elmondta: az 1552-es diadal évfordulójának tiszteletére „Egriek! Vitézek, végeknek tüköri!” címmel országos vetélkedőt szerveznek az általános iskolák 6. osztályos tanulói számára. A megmérettetés témája Magyarország története a mohácsi vésztől a karlócai békéig; a négyfős csapatoknak az Egri Vár 1552-es védelmével és Gárdonyi Géza Egri csillagok című regényével kapcsolatban kell számot adniuk tudásukról. A döntőt szeptember 21-én rendezik, a győztes csapat egy utazást nyer Dobó István nyomában. Az évforduló alkalmából rajzpályázatot is hirdettek, melynek témája az 1552-es ostrom. A pályázatra beérkezett rajzokat kiállításon mutatják majd be, az alkotások szeptember 11-től október 17-ig lesznek láthatóak a Dobó-bástyában. Szécsényi Orsolya hozzátette: a programok kialakítása során a középiskolás korosztályra is gondoltak, számukra retorika pályázatot hirdettek.
Get the Flash Player to see the wordTube Media Player.
A várban nyíló kiállításokról Nemesné Kis Tímea, szakmai igazgatóhelyettes számolt be. Mint mondta: március 15-én az 1848-1849-es hősökre emlékezve „Tábornokok tavasza” címmel  nyílik tárlat a várban, a „Kisváros a felhők felett…” elnevezésű időszaki kiállításon az egri polgárosodás útját járhatják végig az érdeklődők, a Mária kultusz jellegzetes alkotásai pedig március 4-ig láthatóak. Mindezek mellett február 2-26-ig a rákóczifalvi macigyűjtemény öreg mackói várják a kicsiket és a nagyokat egyaránt. A közel 300 maci között az egriek kedvencei is helyet kaptak, akik pár napra kölcsönadhatták mackóikat a várnak. Szalainé Király Júlia, irodalomtörténész elmondta: a kiállításra múzeumpedagógiai programok is épülnek, február 4-én és 5-én, valamint 18-án és 19-én maciprogramokkal várják a családokat, mackóbarátokat és -gyűjtőket egyaránt. A négy nap során lesz diafilmvetítés, kvízjáték, kézműves foglalkozás és természetesen sok-sok játék.
A programok megtekinthetőek a www.egrivar.hu oldalon.
Forrás: Egriszín

Posted in Szabadidő | Tags: Egri Vár, kiállítás, mackó |

MSZP: drámai visszalépés az oktatásban

Posted on 2012. február 2. csütörtök by agria

Minden ötödik Heves megyei pedagógus állása veszélyben van; az oktatás átalakításának szülő, tanár és diák egyaránt a vesztese – mondta dr. Sós Tamás, MSZP-s országgyűlési képviselő a csütörtöki, Egerben tartott sajtótájékoztatón.

A politikus véleménye szerint megdöbbentő, hogy az Eszterházy Károly Főiskolán csupán 630 államilag finanszírozott hely van, a gyöngyösi Károly Róbert Főiskolán pedig 90 diák kezdhet évet alapképzésben támogatással.
Dr. Sós Tamás elmondta továbbá: az álnéven bevezetett tandíj borzasztóan igazságtalan a felsőoktatásban, ártalmas a jövő szempontjából. A szegény családok tehetséges gyermekei csak eladósodás árán juthatnak diplomához, szakmai végzettséghez. Hozzátette: az Orbán-kormány nem tekinti prioritásnak az oktatást, úgy járnak el, hogy egy centralizált rendszerből könnyebben tudnak forrásokat kivonni az elbocsátások és intézménybezárások révén.

Get the Flash Player to see the wordTube Media Player.

A politikus végül elmondta: a köznevelési rendszerből várhatóan a pedagógusok több mint 20 százalékát küldik el. Szerinte szakmailag elhibázott az ilyen mértékű centralizáció az oktatásban, elveszi a helyi autonómiát. Helyben csökkentik a pedagógusok szakmai mozgásterét, hiszen 70 százalékról 90 százalékra növelik a tantervek arányát.

Posted in Belföld, Oktatás, Politika | Tags: igazságtalan, oktatás, Orbán-kormány, tandíj, visszalépés |

Barátkozó találkozó a Balassiban

Posted on 2012. február 1. szerda by agria

Posted in Oktatás | Tags: oktatás |
« Előző oldal
Következő oldal »

Időjárás

YouTube

YouTube

Témák

autó baleset beteg busz bíróság család Eger egészség EKMK emberölés eső gyerek gyermek gyilkosság Gyöngyös halál Hatvan helikopter hideg ház hó időjárás iskola kutya kár kés kórház M3 mentő motoros Mátra nyomozás program rablás rendőr rendőrség Salgótarján segítség sérült sérülés tűz tűzoltó veszély állatkert ügyészség

Hozzászólások

  • Sándorné Román - Középiskolákba felvételiztek a diákok
  • Nagy Péter - Szíven szúrta ismerősét a tinédzser
  • Kovács Dominik - Semmijük sem maradt, nincs hova menniük
  • Farkas Jánosné - Több vödör vizet öntöttek a lányokra
  • Szegedi Hanna - 8 éves kislány sérült meg a balesetben
  • Szegedi Hanna - 8 éves kislány sérült meg a balesetben
  • Besenyei József - Soha nem ütközött még a hős sofőr
  • Ernő - Álló autóba csapódott, szörnyethalt
2026. június
h K s c p s v
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
« máj