• Eger
  • Heves Megye
  • Magunkról
  • Eladó fa- és fémipari gépek, szerszámok
  • Moderálási alapelvek
  • Impresszum
  • Adatkezelési tájékoztató

Agria Tv Bt. – A hírügynökség

Az agrárium fontos szereplője a megyének

Posted on 2011. november 3. csütörtök by agria

Mezőgazdaságban és a vidékfejlesztésben érdekelt szakemberek és a térség gazdái és szövetkezeti képviselőik részvételével Agrárfórumon vitatták meg az új földtörvény változásait, a gazdák helyzetét és a pályázati lehetőségeket az érdekeltek ma délelőtt a Megyeházán.

A nemzeti földalapról szóló új törvény minden állami földvagyont a Nemzeti Földalap hatáskörébe utalta. Az így egységesített 65 ezer hektár állami földterületet hasznosítását a kis- és középvállalkozó gazdák részére hirdeti meg az alapkezelő.
Több különböző szervezet kezelte korábban az állami földeket Magyarországon, mely az új földtörvény hatására mind az Nemzeti földalap hatáskörébe jutott. Ezeknek a földterületeknek a legegyszerűbb hasznosítási módja a bérbeadás. Az új földtörvény célja, hogy a magyar élelmiszeripart, a mezőgazdaságot felemelje, hogy a vidéken élő emberek foglalkoztatását növelje, hogy az agráriumban dolgozó emberek szerepe felértékelődjön.
Get the Flash Player to see the wordTube Media Player.

dr. Nyitrai Zsolt miniszterelnöki biztos a csütörtöki agrárfórumon elmondta, hogy a kormány célja a magyar mezőgazdaság talpra állítása, a gazdák sikere az ország sikere, ezért igyekeznek minden támogatást megadni a vidék lakosságának. Nem könnyű ma a gazdák helyzete, de ők azok, akik becsületesen, tisztességes munkával keresik meg a kenyerüket, eltartják a családjukat- tette hozzá dr. Nyitrai.
Az EU csatlakozás után, közel 30 ezer gazdaság tűnt el, növekedett a nagygazdaságok földterülete, a kicsik pedig eltűntek, szerintünk ez rossz irány- emelte ki dr Szabó Csaba a Vidékfejlesztési Minisztérium miniszteri biztosa. Ezek a gazdaságok szinte csak alapanyagokat termelnek: búzát, kukoricát, napraforgót és repcét, melyek kevés embert foglakoztatnak,  és nem lehet találkozni a faluk határában tényleges élelmiszerrel. Az állatlétszám a háború utáni állapotot mutatja. Szinte megszűnt a háztáji állattartás. A faluból járnak a városba vásárolni az emberek, pedig ennek fordítva kellene működnie. Ennek következtében a faluk elnéptelenednek- tette hozzá a miniszteri biztos.

Az állami földterületekhez pályázat útján lehet hozzájutni, mellyel az állam a helyben élő kis- és közepes gazdákat részesíti előnyben. A pályázat feltétele az is, hogy az 1200 hektár földtulajdonnal nem rendelkezők indulhatnak, fontos a munkahelyteremtés és az, hogy állattartással is foglalkozzanak. A földeket egységesen 1250 Ft/aranykoronáért kínálják 20 éves bérletre. A pályázónak egy gazdálkodói tervet is készítenie kell. A jogszabály abban is módosult, hogy senki nem rendelkezik elő haszonbérleti joggal, tehát akinek a közeljövőben lejár a bérleti szerződése, újra pályáznia kell.

Forrás: Egriszín

Posted in Belföld, Gazdaság | Tags: mezőgazdaság, Nemzeti Földalap, vidék |

Safrankó Sára újból az országos ranglista élén

Posted on 2011. november 3. csütörtök by agria

 

A Komjádi uszodában, utánpótlás korú úszóknak rendezett versenyt a Budapesti Területi Szövetség, amelyen rajthoz állt az Egri Úszó Klub 5 versenyzője is.

Kiemelkedő teljesítményt nyújtott a nyári versenysorozatot kéztörés miatt kihagyó Safrankó Sára, aki a 100 méteres gyorsúszásban aranyérmes lett, míg az 50 méteres mellúszásban bronzérmet vehetett át. Sallai Bea tanítványa a hosszúra nyúlt kényszerpihenő után újból megcsillantotta a tehetségét és a gyorson úszott idejével sikerült visszakerülnie az országos ranglista élére.
Angyal Mátyás és Kovács Gréta került még a dobogó közelébe, Matyi 200 háton negyedik lett, Gréta pedig 50 mellen végzett a hatodik helyen. Dobi Dorina és Pogonyi Márton is teljesítette az edzői elvárást, hiszen ők is megúszták a legjobb eredményeiket, mellyel mindketten tizenegyedikek lettek.
Eredmények:
Safrankó Sára (2003)
100 m gyors      1. helyezett    1:20,07
50 m mell      3. helyezett       47,89

Angyal Mátyás (2002)
200 m hát      4. helyezett    3:04,53
50 m gyors    10. helyezett       37,47

Kovács Gréta (2003)
50 m mell      6. helyezett       49,68
100 m gyors    13. helyezett    1:32,32

Dobi Dorina (2002)
200 m hát    11. helyezett    3:20,66
50 m gyors    18. helyezett       42,14

Pogonyi Márton (2002)
200 m hát    11. helyezett    3:15,34
50 m gyors    23. helyezett       43,23

Posted in sport | Tags: Egri Úszó Klub, tehetség, úszás |

Már Egerben is Széchenyi programiroda

Posted on 2011. november 2. szerda by agria

 

A Széchenyi Programiroda országos hálózatának legújabb tagjaként Egerben is várja a pályázni vágyókat a Széchenyi Programiroda. A szervezet bemutatása céljából, konferenciára várták szerdán a térség vállalkozóit és szervezeteit a Hotel Eger & Parkba.

A mostani alkalom ünnepi, a világ és az ország állapota nem- kezdte megnyitó beszédét Horváth László a Heves megyei Kormánymegbízott. Válság van. Ez a szorongást erősíti nem a bizakodást. Aki ma itt van az bizakodik, tenni akar. A világ, amiben benne élünk az recseg-ropog és nem tudja magát tartani. A világot csak a valós cselekvés a munka viszi előre- emelte ki Horváth László. Az az utolsó reményünk, hogy felébresszük az energiákat, amik előre tudják vinni a fejlődést. Meg kell mutatnunk, hogy fel tudunk építeni egy új államot, mely nem nehezíti az ügyek intézését, hanem segíti. Ez a feladata a Széchenyi Programirodának. A bizakodás a kiút a válságból- fejtette ki a kormánymegbízott.
dr. Görözdi Nagy Eszter a Széchenyi Programiroda, ügyvezető igazgató elmondta: Feladatunk az Új Széchenyi terv programjainak terjesztése és az, hogy segítsük megvalósítani az Európai Uniós pályázatokat, egységessé tegyük a pályázati rendszert, kapcsolatot tartsunk a minisztériumokkal és a szakmai szervezetekkel és ezzel megkönnyítsük a pályázatok adminisztrációs lépéseit.
Deé András az Széchenyi Programiroda, Észak-magyarországi régió regionális igazgató kiemelte: Feladatunk, hogy az elképzelésekhez ötletet, az ötlethez pályázatot találjunk, és ahhoz szakértelmet adjunk. Feladatunk, hogy segítsük az Európai Uniós pénzekhez jutást. Mi olyanok vagyunk, mint egy csendes társ. Katalizáljuk, felgyorsítjuk a folyamatokat, lezárjuk a felesleges köröket, továbbvisszük a bürokráciában fennakadt projekteket.

A konferencián amellett, hogy bemutatták a pályázati lehetőségeket, személyes konzultációra is lehetősége nyílt az érdeklődőknek.

Forrás: Egriszín

Posted in Gazdaság | Tags: Horváth László, pályázat, programiroda, Széchenyi terv, Szévhenyi | 1 Comment |

Elnöki különdíjat kapott Eger a sokéves virágosítási munkáért

Posted on 2011. november 1. kedd by agria

 

A Virágos Magyarországért Környezetszépítő Verseny megnyerése, s az európai virágosítási versenyben elért aranyérem után sem csökkennek, sőt nőnek a zöldfelületek városunkban. Ennek elismeréseként az október 28-án, Százhalombatta főterén tartott díjátadó ünnepségen Eger MJV Önkormányzata képviseletében Sós István alpolgármester a Virágos Magyarország Szervezőbizottság elnökének különdíját vehette át.

 Az indoklás szerint „a Virágos Magyarországért Környezetszépítő Versenyben való sokéves eredményes részvételért” jár Prutkay János elnök különdíja.
Az országos vetélkedésben idén több mint 300 település vett részt, a városok között Százhalombatta, a kistelepülések kategóriájában Lövő lett a győztes. Ez a város és falu képviselheti hazánkat a nemzetközi megmérettetésen.
Sós István alpolgármester a díjátadó kapcsán elmondta: magas színvonalú verseny volt az idei, Százhalombatta példás főteret alakított ki a település szívében. Jól látszik, hogy Magyarország több települése is nagyon sokat szépült az elmúlt esztendőkben, s ezért a virágosságáról régóta ismert és elismert Egernek is új lendületet kell vennie, új fajták, újabb impozáns kompozíciók alkalmazásával. A Virágos Magyarországért Környezetszépítő Verseny a belvárosi rehabilitációs program indulása előtt sok értékes ötletet adott belső tereink díszítéséhez, virágosításához.

Posted in Kultúra, Szabadidő | Tags: Eger, különdíj, Sós IStván, virágosítás |

Lesz Klíma és energiadivízió Egerben

Posted on 2011. október 31. hétfő by agria

 

A város úttörő szerepet szeretne vállalni a városok klímatudatos gondolkodásában, ezért megszavazta a Klíma- és energetikai divízió létrejöttét.

Az Európai Unióban a klímaváltozás ellenében több stratégiát fogalmaztak már meg- mondta el Rátkai Attila Eger főépítésze a pénteki témaszüreten. Nem csak az EU-nak, de a városoknak is lépniük kell a klímaváltozás ellen. Úgy látjuk, hogy az önkormányzat költséghatékonyan egy erre szakosodott divízióval tud fellépni. A feladata, hogy előkészítse az energiatakarékos és megújuló energiákkal kapcsolatos teendőket.  Új energiatermelési rendszernek, decentralizált energiagazdálkodásnak kellene kialakulni – emelte ki a főépítész. A Városgondozáson Eger Kft-n belül hoztuk létre ezt a divíziót, melynek működésére 1 millió Ft-ot különítettünk el  a 2012-es költségvetésből.
Eger úttörő abból a szempontból, hogy odafigyel a klímaváltozásra, ezzel ösztönzi a csatlakozásra a többi települést és segíti az emberek pozitív gondolkodását- emelte ki Rázsi Botond alpolgármester.
A város már több klímavédelmi szervezethez is csatlakozott, és tervezi már kialakulóban, futóban lévő programokhoz való társulást is. Az elgondolások között szerepel az önkormányzati épületek napenergia ellátása, esetleg az Eger patak vizének energetikai hasznosítása is.

Forrás: Egriszín

Posted in Gazdaság | Tags: energia, EU, klíma, Rázsi Botond |

Egyre több ügy és ügyfél a kormányablakban

Posted on 2011. október 30. vasárnap by agria

 

Január óta közel háromezren intézték ügyeiket a Klapka utcai kormányablakban, ahol október közepétől 29-ről 61-re bővült az ügykörök száma. A cél az, hogy az állam legyen jó, áttekinthető, hatékony, segítsen az embereknek ügyeik intézésében, ne kelljen keserves élményeket szerezve vándorolniuk a különféle hivatalok között – mondta a napokban, a kormányablaknál tartott sajtótájékoztatóján Horváth László, a Heves Megyei Kormányhivatalt vezető kormánymegbízott.

Horváth László kiemelte: január óta közel háromezren fordultak segítségért az új integrált ügyfélszolgálati irodához. Az ügykörök száma október közepén 61-re bővült. A legtöbben a család- illetve az utazási támogatások igénylése, valamint az elektronikus ügyfélkapu nyitása miatt keresik a kormányablakot, de sokan – főként erdélyi magyarok – jönnek az egyszerűsített honosítási kérelmek elintézése végett is. Az új ügykörök közül nagy érdeklődésre tarthat számot például a gyógyszertámogatás, a fogyasztóvédelmi panaszok bejelentése, az őstermelői vagy a TAJ-kártya igénylése.

Elhangzott továbbá: olyan információkért is keresik az emberek a kormányablakot, amelyek a kormány tevékenységével kapcsolatosak. Tájékoztatást kaphatnak egyebek mellett az Új Széchenyi Tervről vagy a devizahitel-adósok számára a jogszabály által biztosított lehetőségekről.

Horváth László hozzátette: a tervek szerint a kialakítandó járások központjainak mindegyikében lesz kormányablak, a nagyobb területet átfogó járásokban – amilyen például az egri – várhatóan több is.

Posted in Belföld, Politika | Tags: kormányablak |
« Előző oldal
Következő oldal »

Időjárás

YouTube

YouTube

Témák

autó baleset beteg busz bíróság család Eger egészség EKMK emberölés eső gyerek gyermek gyilkosság Gyöngyös halál Hatvan helikopter hideg ház hó időjárás iskola kutya kár kés kórház M3 mentő motoros Mátra nyomozás program rablás rendőr rendőrség Salgótarján segítség sérült sérülés tűz tűzoltó veszély állatkert ügyészség

Hozzászólások

  • Sándorné Román - Középiskolákba felvételiztek a diákok
  • Nagy Péter - Szíven szúrta ismerősét a tinédzser
  • Kovács Dominik - Semmijük sem maradt, nincs hova menniük
  • Farkas Jánosné - Több vödör vizet öntöttek a lányokra
  • Szegedi Hanna - 8 éves kislány sérült meg a balesetben
  • Szegedi Hanna - 8 éves kislány sérült meg a balesetben
  • Besenyei József - Soha nem ütközött még a hős sofőr
  • Ernő - Álló autóba csapódott, szörnyethalt
2026. június
h K s c p s v
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
« máj