Évzáró sajtótájékoztatón mutatta be Liptai Kálmán rektor az év eseményeit, a jövő év kilátásait.
Évzáró sajtótájékoztatón mutatta be Liptai Kálmán rektor az év eseményeit, a jövő év kilátásait.
Csütörtökön délben Egerbe, a Verőszala utcába riasztották a helyi tűzoltókat, ahol a bejelentés alapján felrobbant egy ház.
Az egri tűzoltók és a Katasztrófavédelmi Műveleti Szolgálat nagy erőkkel vonult a helyszínre. Kiérkezéskor megállapították, hogy egy tíz négyzetméteres melléképület tetőszerkezete és az épületben tárolt tűzifa ég, azonban robbanás jeleit nem észlelték. Az épület palafedésű volt, a pala pedig hő hatására robbanásszerű hangjelenséggel törik szét. A tűzoltók három vízsugárral tizenöt perc alatt megfékezték a lángokat. Eddig személyi sérülésről nincsenek információink.
6 éve várták már ezt a napot, amikor is végre magunkénak mondhatják azt a helyet ahol ápolhatják, tarthatják a védenceinket a Vidám Mancsok Állatvédő Egyesület tagjai. Az építkezés önerőből és az önkéntesek segítségével valósul meg.
Itt helyezik el a kidobott közterületen kóborló és a hevesi gyepmesteri telepről kihozott altatásra ítélt kutyákat. Az egri pláza segítségével ezen a héten pénteken-szombaton egy adománygyűjtést szerveznek. Az állatbarátoktól meleg ruhákat, plédeket, kutyaházakat, használaton kívüli edényeket, pórázokat, hámokat, nyakörveket, kutyusoknak cicáknak fekhelyeket, játékokat, konzerveket, száraztápot szeretnének kérni.
Ők sem mennek üres kézzel: meglepetéssel készülnek az adományozók felé. Aki úgy gondolja, ide nem tudja elhozni az adományát, Egerbe a Rákóczi út 83. sz. alá a székhelyünkre is vihetik.
A legnagyobb egri szállásadók sajtótájékoztató keretében ismertették Eger turizmusával kapcsolatos terveiket és elképzeléseiket.
Több nagy témakört ölel fel az új kezdeményezés, ami Magyarországon talán egyedi. A szállásadók, hotelek az eddigi rivalizálást félre kívánják tenni és az együttműködést választják. Jelezték, hogy a konkurencia nem egy másik egri hotel vagy étterem, hanem egy másik turisztikai célpont, másik város.
A kezdeményezés célja, hogy az Eger brand kialakuljon. Osztották azt az álláspontot, hogy kevés az egyedi és kreatív termék, az adottságokból a legjobbat kell kihasználni. Konkrétumok is elhangzottak: a víz, mint gyógyvíz és mint ivóvíz alap lehet egy egységes, helyi megjelenésnek. Nagyobb lélegzetvételű tervnek tűnik az Eger feletti kötött pályás utazási-városnézési lehetőség is.
A városnak sokat adhat a tervezett Hotel Eger Pódium, ahová neves és színvonalas előadásokat hívnának meg a szervezők. A szállásadók hajlandóak lennének saját vendégeiknek ajánlani a programokat – akkor is, ha másik hotelben, fürdőben vagy étteremben lenne – így biztosítva a folyamatos program-ellátottságot, hiszen ezek közösen eltervezett programok lennének. Kiemelt elképzelés a karitatív tevékenység és a városi környezet óvása valamint a környék gyógyfürdőinek bevonása a programba. Példaként került elő a Tündérpart ligetesítése, zöldítése illetve az európai viszonylatban is magas minőségű bükkszéki Salvus gyógyvíz népszerűsítése. Mint hangsúlyozták, az lenne a legjobb, ha az egész város be tudna „szállni” ebbe a munkába, minden lakó a magáénak érezné, hogy ide és a környékre vendégek érkezzenek.
Úgy tűnik tehát, hogy az alapok adottak: bor, gyógyvizek és Gárdonyi öröksége, azonban kiemelték: eddig nem volt hatékony a város turisztikába fektetett energiája. A szerveződő tagok most fordulatot szeretnének elérni és nem csak képletesen. Eddig – véleményük szerint – csak követték az önkormányzat elképzeléseit, most viszont szeretnék, ha az önkormányzat és intézményei vennék figyelembe az ő elképzeléseiket. Álláspontjuk szerint Eger az adottságaival többre hivatott.
Elképzeléseik valóra váltásához az önkormányzat pozitív hozzáállását kérték.
Forrás: Egriügyek
Kiürítették és fertőtlenítik a Markhot Ferenc Oktatókórház és Rendelőintézet Reumatológiai osztályát.
Az osztályon hányással, hasmenéssel járó vírusos megbetegedések járványos formában jelentek meg. A vizsgálatok calicivírus jelenlétét igazolták. A kórokozó feltehetően egy otthonából felvett beteg által került az intézménybe, közölte a kórház.
A betegség mielőbbi felszámolása érdekében, a Heves Megyei Kormányhivatal Népegészségügyi Szakigazgatási szerveivel konzultálva, az intézmény vezetése hétfőn döntött az osztály ideiglenes kiürítéséről és megkezdődött a teljes körű fertőtlenítés. Várhatóan a hét közepén folytatódhat a gyógyító tevékenység az osztályon. A vírusos megbetegedések halmozódása a kórház más osztályait nem érinti.
A Markhot Ferenc Oktatókórház – Rendelőintézet Higiéniai Osztálya 2013. december 5-én jelentette, hogy a Reumatológiai Osztályon enterális megbetegedések halmozódnak.
– Vonatkozó bejelentésüket megtették a Heves Megyei Kormányhivatal Népegészségügyi Szakigazgatási Szerve, és egyidejűleg az Egri Járási Hivatal Járási Népegészségügyi Intézete részére is. Hatóságaink járványügyi munkatársai a helyszíni járványügyi kivizsgálást még aznap megkezdték – közölte a tisztifőorvos.
Hozzátette: nevezett osztályon az ápoltak és a dolgozók között dominálóan hányással, hasmenéssel járó tünetek jelentkeztek, mely alapján a klinikusok Calicivírus fertőzést valószínűsítettek. A kórokozó felderítése érdekében mikrobiológiai laboratóriumi vizsgálat történt.
– Az egri kórház vezetősége részéről időben megtörtént a hatékony – és ilyenkor szükséges – járványügyi intézkedések saját hatáskörben történő bevezetése. Ezen intézkedések a látogatási tilalom és a betegfelvételi zárlat alkalmazását, fürdőkezelések felfüggesztését jelentették. Hatóságunk javaslatára a szokásos higiénés – az ún. standard és ún. kontakt izolációs rendszabályokon kívül – fokozott ún. folyamatos és zárófertőtlenítések kerültek bevezetésre, melyek jelenleg is folyamatban vannak. Az eddigi intézkedéseken túl a járványfolyamat megszakítása érdekében szükségessé vált az osztály teljes kiürítése, és minden helyiségre, használati eszközére kiterjedő zárófertőtlenítés.
A Blikk információi szerint a rendőrök előtt szúrta halálra 6 éves gyermekét és sebesítette meg magát súlyosan egy férfi pénteken este a füzesabonyi állomás előtt. Igazoltatni akarták a zavarodott embert, amikor elfutott és kést rántott.
A késelésről készült tudósításunkat itt nézhetik meg.
Úgy tudjuk Mezőtárkányból költözött Egerbe, albérletbe a család, több helyről kellett távozniuk. A környékbeliek agresszív, kötekedő embernek ismerték meg. Egy arra lakó szerint nem véletlenül nevezték KO-nak. Volt, aki szerint sok embert tartott rettegésben, állítólag sokszor került összetűzésbe a környék kocsmáiban.
Pénteken éjjel rendőrök lepték el a házat: a férfi élettársát keresték, házkutatást tartottak a lakásban. Úgy tudjuk kábítószert is találtak a nyomozók.
A szomszédok szerint gyakran nagy volt a forgalom az albérletben, de azt nem tudják, hogy csak fogyasztották a kábítószert vagy árulták is.
A kisfiút aranyos, illemtudó gyereknek ismerték, a család gyakran együtt sétáltatta a kutyájukat.
A késelés után közel egy órán át küzdöttek a mentők a gyermek életéért. Stabilizálták az állapotát a szállításhoz, de a kórházban a gondos ellátás ellenére meghalt.
A késelő apát is súlyos sérülésekkel szállították kórházba, rajta életmentő műtétet hajtottak végre: állapota kielégítő. Információink szerint a férfit a kórházban előzetes letartóztatásba helyezték.
Úgy tudjuk, a nő családja be akart menni a késelőhöz a kórházi szobába, de ezt a rendőrség megakadályozta.