• Eger
  • Heves Megye
  • Magunkról
  • Eladó fa- és fémipari gépek, szerszámok
  • Moderálási alapelvek
  • Impresszum
  • Adatkezelési tájékoztató

Agria Tv Bt. – A hírügynökség

A szimfonikusokkal ünnepelték a Magyar Kultúra Napját

Posted on 2012. január 22. vasárnap by agria

 

Pénteken a város több pontján, és különféle formában emlékeztek meg a Magyar Kultúra Napjáról. Idén a városi díszünnepségnek a Bartakovics Béla Közösségi Ház adott otthont.

Az ünnepség a himnusszal kezdődött, melyet Ungvári P. Tamás előadásában hallhattuk, majd Habis László Eger polgármestere mondta el ünnepi beszédét, melyet egy Wass Albert idézettel kezdett: „„A kultúra és a nemzet azonossága az a mindeneken felül álló erő, mely ellen tehetetlenek a fegyverek, és mellyel szemben értelmüket vesztik a szögesdrótok.”
Minden évben összegyűlünk a Magyar Kultúra Napján, hogy együtt ünnepeljünk és elmélyedjünk értékeinkben. A kultúra a nemzet túlélésének a záloga- fogalmazott a polgármester. A kitartó és fárasztó munka mellett fontos, hogy megőrizzük nemzeti identitásunk. Nemzetünk rendkívül gazdag, melyet tapasztaljuk itthon és akkor is, amikor gyergyói nemzettestvéreink tesznek állampolgári esküt. Fontos kultúránk ápolása, büszkék lehetünk rá. A színvonalat bizonyítja, hogy díjat nyert tavaszi fesztiválunk, jubileumot ünnepelnek együtteseink, többek között a Gajdos és a Lajta. Városunk programjai között több nemzetközi fesztivál is szerepel, és azt se felejtsük el, hogy a Jézuska hozott nekünk két színházat is – emelte ki Habis.
Ezután a polgármester átadta az elismeréseket, kitüntetéseket. Majd Egri Szimfonikus Zenekar adott koncertet Szabó Sípos Máté vezénylésével.
Kitüntetések:
Nemzeti Erőforrás Minisztere a Magyar Kultúra Napja alkalmából Aranykatedra Emlékplakett kitüntetést adományozott Fülöp Attilánénak, a Balassi Bálint Általános Iskola tanítónőjének.
Az irodalmi pályázatra  főiskola kategóriában az alábbi eredmények születtek:

Első díjban és 15.000,- Ft-ban részesül esszéjéért, verseiért és prózájáért:
–    Kispál Dániel magyar szakos főiskolai hallgató.
Második díjban és 12.000,- Ft-ban részesül tanulmányáért:
–   Farkas Anett magyar- kommunikáció szakos főiskolai hallgató
Harmadik díjban és 10.000,- Ft- ban részesül esszéjéért:
–   Dávida Katalin magyar szakos főiskolai hallgató.

Teljesítményükért az alábbi hallgatók részesülnek dicséretben és könyvjutalomban:
–   Kiss Dávid I. éves, és
–   Báthory Kinga III. éves magyar szakos hallgatók, mindketten az EKF diákjai.
II. A második, tehát a középiskolai kategória eredményei a következők:
Első díjban és 12.000,-Ft- ban részesül válogatott novelláiért:
– Agócs Martina, az Eszterházy Károly Főiskola Gyakorló Gimnáziumának 12/a osztályos tanulója.
Második díjban és 10.000,-Ft- ban részesül novellájáért
– Pécsi Zsófia, a Dobó István Gimnázium 11/b. osztályos tanulója
Harmadik díjban és 8.000,-Ft.- ban részesül mesekölteményéért:
–  Varga Abigél a Sancta Mária Gimnázium 10/n osztályos tanulója.

Színvonalas pályamunkájukért az alábbi tanulók részesülnek dicséretben és könyvjutalomban:
– Forgács Fanni az EKF Gyakorlógimnáziumának 10/c osztályos, valamint
– Farkas Ábel a Dobó István Gimnázium 10/a osztályos tanulója.

III. A harmadik – az általános iskolai kategória eredményei a következők:
Első díjban és 10.000,- Ft-ban részesül mesenovellájáért:
– Hídvégi Rebeka a Sancta Mária Általános Iskola 7. osztályos diákja
Második díjban és 8.000,-Ft- ban részesül recenziójáért:
– Hajós Tamás Boldizsár az Eszterházy Károly Főiskola Gyakorló Általános Iskolájának 6/b. osztályos tanulója.
Harmadik díjban és 6000-Ft-ban részesül esszéjéért:
– Gál Katalin a Lenkey János Általános Iskola 7. osztályos tanulója

Kiemelkedő pályamunkájukért könyvjutalomban és dicséretben részesülnek  az alábbi tanulók:
–    Asztalos Ábel a Balassi Bálint Általános Iskola Tinódi Sebestyén Tagiskolájának 4/a osztályos diákja és
–    Novák Blanka az Eszterházy Károly Főiskola Gyakorló Általános Iskolájának 6/b osztályos tanulója.

Kép:Nemes Róbert (fotonemes.hu)

Forrás: Egriszín

Posted in Kultúra | Tags: kitüntetés, kultúra, ünnep |

Képek Európából

Posted on 2012. január 22. vasárnap by agria

 

Képek Európából címmel nyílt kiállítás Korsós Viktor fotóriporter munkáiból pénteken az egri Norbi Update és Kávézóban. A különböző utazások anyagából válogatott munkák egy hónapon át tekinthetőek meg.

Kun Frigyes ügyvezető elmondta: céljuk, hogy a test egészségének szolgálata mellett a lélek egészségét is táplálják, ezért rendszeresen szerveznek helyi művészeknek bemutatkozási lehetőséget biztosító kiállításokat. A pénteki megnyitón Molnár István Géza fotográfus kiemelte: dolgozhat valaki bármilyen fejlett technikával, jó képek csak akkor születnek, ha az embernek van hozzá szeme. Mint mondta: Korsós Viktor jó úton halad afelé, hogy igazán nagy művész legyen.

A fiatal fotóriporter 1989-ben született Egerben. A Dobó István Gimnáziumban érettségizett, majd 2009-ben, a budapesti „Práter utcában” szerezte meg a fényképész végzettséget. Azóta szabadúszó fotósként, fotóriporterként tevékenykedik. A fotózáshoz középiskolában került közel, s mint mondta, szerencsés embernek tartja magát, hiszen munkája a hobbija is egyben. Elsősorban az emberközpontú témákat kedveli, az eseményeket, portrékat, esküvői fotózást. Mottója: „Nem a fényképezőgépünkkel kell igazán jól boldogulnunk, hanem azokkal, akiket le akarunk fényképezni.”

A jelenleg kiállított 15 fotót különböző utazások anyagából Kun Frigyessel közösen válogatták, így látható többek közt a velencei karnevál, prágai városkép, Kassa vagy éppen egy erdélyi pillanatkép.

A kiállítás egy hónapon keresztül tekinthető meg.

Forrás: Egriszín

Posted in Kultúra, Szabadidő | Tags: fotó, hobby, Korsós Viktor, munka, utazás |

Sikeres pillanat a filmszakmában

Posted on 2012. január 21. szombat by agria

Andrew G. Vajna vett részt meghívottként az egri közéleti találkozón, melyre a pénteki napon került sor. A sikeres filmproducer és egyben a filmipar megújításáért felelős kormánybiztos Nyitrai Zsolt meghívására érkezett Egerbe.
–    A filmszakma egy sikeres pillanatában vagyunk jelenleg.  Állandóan jönnek a pályázatok, óriási előrelépése ez a szakmának, amely 10 milliárddal volt eladósodva.  Ez a probléma a bankok segítségével oldódott meg, így azok a bajok, amik 2 éve még óriási nehézségeket okoztak, mára már enyhültek- mondta Andrew G. Vajna, kormánybiztos.

Get the Flash Player to see the wordTube Media Player.

Vajna szót ejtett azokról a pályázókról, akik félve mentek be a döntőbizottsághoz, azonban pozitívan távoztak onnan. Ezt hatalmas előnynek könyvelte el, hiszen nem titkolt szándékuk a magyar filmes szakmát megújítani, a magyar közönséget visszacsábítani a mozikba. Elmondta továbbá, reménykedik benne, hogy a következő egri látogatásakor már egy újabb izgalmas filmet mutathat be a nézőknek, amely a döntőbizottság segítségével valósul meg.

Posted in Kultúra, Szabadidő | Tags: filmipar, kormány |

Kutyaszánhajtó verseny a Mátrában

Posted on 2012. január 21. szombat by agria

Szebbnél-szebb szánhúzó kutyák, napsütés és forró tea várta azokat, akik ma kilátogattak a Galyatetőn megrendezett nemzetközi kutyaszánhajtó versenyre.
-A szánhúzó kutyák az 1980-as években kerültek be Magyarországra, 1993-tól minden évben megrendezzük ezt a kupát. Az ősztől kora tavaszig tartó időszakban van lehetőség ennek a sportágnak a gyakorlására, de a legkitartóbbak nyáron akár kerekes szánokkal is edzhetnek- mondta Hering Tamás, a kupa főszervezője.
A megmérettetésen bármilyen kutyafajtából indíthatnak versenyzőket a gazdák, az egyetlen kikötés, hogy egy évnél idősebb legyen az állat. A szánoknak a kutyák mennyiségétől függően kell megtenniük a távolságot, így a 4 kutyás szánoknak 8 km-t, míg a 10 kutyás szánoknak 25 km-t kell teljesíteniük. A kupa nem csak a szelíd állatoknak kihívás, de a versenyen induló gazdáknak is óriási erőpróbát kell teljesíteniük, hiszen gyakran futnak a szánnal együtt.  A bajnokság egyik érdekessége, hogy futókat indítottak elsőként, akik a kutyájukkal együtt futva tették meg a megadott távot.
Az eseményen rendkívül nagy figyelmet fordítanak a felszerelésre, a szükséges kiegészítők nélkül nem engedték a versenyzőket a pályára.

Get the Flash Player to see the wordTube Media Player.

Kiss Attila, Erdélyből érkezett római katolikus plébános is részt vett az erőpróbán. Elmondta, hogy különleges viszonya van a kutyákkal, hiszen azok nem véletlenül az emberek legjobb barátai, bármikor lehet számítani azokra. Ez a szempont az, ami miatt bele kezdett a versenyzésbe és már 14 éve kitartóan edz a kutyákkal.

A verseny vasárnap 10 órakor folytatódik.

Posted in sport, Szabadidő | Tags: erőpróba, kutya, sport, szán, verseny | 5 hozzászólás |

MSZP: Agrárterv konkrétumok nélkül

Posted on 2012. január 20. péntek by agria

A kormány szerint előrelépést jelenthet a hétfőn bejelentett Darányi Ignác Terv, amely az Orbán-kormány agrárterületére vonatkozó terveit tartalmazza.
Az MSZP szerint azonban üres ígéretekkel van tele ez a terv is, mint a kormány számos más területen bejelentett intézkedése is.
–    Kockáztatják az európai uniós támogatások lehívását, hazai forrás pedig szinte alig van előirányozva a Darányi Ignác Tervben – kezdte pénteki egri, Gőgös Zoltánnal, az Országgyűlés Mezőgazdasági Bizottságának alelnökével és Godó Lajossal, a megyei Agrártagozat vezetőjével közösen tartott sajtótájékoztatóját dr. Sós Tamás országgyűlési képviselő, az MSZP megyei elnöke.

Sokat elárul a kormány által bemutatott Darányi Ignác Tervről, hogy a bemutatást követően lemondott a tárca államtitkára – ecsetelte a hét eseményeit Gőgös Zoltán – sőt, nem egyezik meg tartalmában és céljaiban a kormány Nemzeti Vidékfejlesztési Stratégiaként előadott anyaga a helyszínen elhangzott prezentációval. Az egyik a KKV-szektor fejlesztésére vonatkozik, a másik pedig a családi gazdaságok támogatását helyezi előtérbe – derült ki.
Az Országgyűlés mezőgazdasági szakpolitikusa elmondta továbbá: a Darányi Ignác Terv lényegében az előző, MSZP-kormány Új Magyarország Vidékfejlesztési Tervének folytatása, ám csökkentett, nem számottevő források biztosításával.

Get the Flash Player to see the wordTube Media Player.

–    Négy milliárd forintos keretet irányoz elő a terv például a fiatal gazdák támogatására, amelyre lényeges túljelentkezés várható majd, pályázati pénzt azonban csak körülbelül négyszázan nyerhetnek el ebből az összegből. Az MSZP- kormány ugyanerre, több mint húsz milliárd forintot szánt – tette hozzá Gőgös Zoltán.
További aggodalomra ad okot a politikus szerint, hogy a falugazdászok számát a felére csökkentették, ami szintén szembe megy a kormány terveivel.  A gyümölcstermelőket is magára hagyták a kárenyhítés terén.
–    Idegen tollakkal ékeskedik az Orbán-kormány a kistermelői rendelet újdonságként való bevezetésénél is, hiszen ez már 2010 elején megszületett, nem újdonság, ahogy a kisvágóhíd projekt sem. Alapvető kérdést vet fel, hogy KKV üzemekre, vagy családi birtokokra akarja szétszedni a kormány a termelést? Nem látszódnak a konkrét tervek, pedig nagy szükség lenne a helyzet tisztázására, hiszen 2014-től más szabályozás lesz érvényben az agráriumra – zárta tájékoztatóját Gőgös.
A Darányi Ignác Tervet Godó Lajos történelmi lépésként értékelte:
–    Orbán Viktor úgy avatta fel a Darányi Ignác emléktáblát hétfőn, hogy a mai napig nem terjesztették a Parlament elé az Vidékfejlesztési Stratégiát. Megbukott a kormány agrárcsapata is – hangzott el végül az MSZP Heves megyei Agrártagozatának elnökétől.

Posted in Belföld, Politika | Tags: agrártagozat, Darányi Ignác Terv, kormány, MSZP, parlament, vidék |

Frontális baleset Kerecsendnél

Posted on 2012. január 20. péntek by agria

Eger és Kerecsend között két személyautó ütközött frontálisan pénteken reggel a 25. számú főúton. Az elsődleges megállapítások szerint az Eger felől érkező kocsi megcsúszott, átsodródott a szemközti sávba, ahol összeütközött az érkező járművel. A balesetnek 3 sérültje van, egyikük állapota súlyos. Mindhármukat az egri kórházba szállították. Egy sérült kiszabadításában a tűzoltók segítkeztek. Félpályás lezárás mellett helyszíneltek a rendőrök.

Get the Flash Player to see the wordTube Media Player.

Friss: A 3 sérült közül egy súlyos, életveszélyes, egy fő súlyos sérülést szenvedett. A harmadik személyt jelenleg is vizsgálják, ő valószínűleg kisebb sérülésekkel úszta meg a balesetet – mondta el Dr. Balogh József főorvos.

Posted in Kék hírek |
« Előző oldal
Következő oldal »

Időjárás

YouTube

YouTube

Témák

autó baleset beteg busz bíróság család Eger egészség EKMK emberölés eső gyerek gyermek gyilkosság Gyöngyös halál Hatvan helikopter hideg ház hó időjárás iskola kutya kár kés kórház M3 mentő motoros Mátra nyomozás program rablás rendőr rendőrség Salgótarján segítség sérült sérülés tűz tűzoltó veszély állatkert ügyészség

Hozzászólások

  • Sándorné Román - Középiskolákba felvételiztek a diákok
  • Nagy Péter - Szíven szúrta ismerősét a tinédzser
  • Kovács Dominik - Semmijük sem maradt, nincs hova menniük
  • Farkas Jánosné - Több vödör vizet öntöttek a lányokra
  • Szegedi Hanna - 8 éves kislány sérült meg a balesetben
  • Szegedi Hanna - 8 éves kislány sérült meg a balesetben
  • Besenyei József - Soha nem ütközött még a hős sofőr
  • Ernő - Álló autóba csapódott, szörnyethalt
2026. június
h K s c p s v
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
« máj