• Eger
  • Heves Megye
  • Magunkról
  • Eladó fa- és fémipari gépek, szerszámok
  • Moderálási alapelvek
  • Impresszum
  • Adatkezelési tájékoztató

Agria Tv Bt. – A hírügynökség

A Köztársasági elnök Egerben

Posted on 2012. január 19. csütörtök by agria

Országjáró körútja során, csütörtökön Egerbe érkezett Schmitt Pál köztársasági elnök és felesége Schmittné Makray Katalin. A Városháza előtt ellentüntetők és szimpatizánsok várták a vendégeket.

A fogadtatás igen zajosra sikeredett, mivel a város főterén  közel 30 főnyi csoport gyűlt össze, akik a jelenlegi kormány pártkatonájának nevezték  a díszvendéget. A helyi szocialistákhoz a Societas Baloldali Ifjúsági Mozgalom is csatlakozott.

A köztársasági elnök úr részt vett az ünnepi közgyűlésen, ahol mind a megye, mind a  város képviselői és vezetői megjelentek.

Habis László polgármester köszöntő beszéde után a frakció vezetők is felszólaltak. Dr. Nagy Imre Szocialista képviselő felhívta a figyelmet, míg ők itt bent a jó melegben ücsörögnek, sok ezren fáznak és nincs mit enniük.

Dr. Schmitt Pál beszédében elmondta, tisztában van a jelenlegi helyzettel, és köszöni, hogy kimerítő elemzést kapott. Véleménye szerint meg kell hallgatni a kisebbségben levőket is, ezt a történelem is sokszor igazolta. Hangsúlyozta: 250 oldalas beszámolót olvasott el a megyéről, így felkészültnek érzi magát. Nem csak a szépet, de  a problémákat is látja.

Get the Flash Player to see the wordTube Media Player.

Míg a köztársasági elnök a politikai életben csatározott és a helyi munka lehetőségekbe és kisebb nagyobb cégek életébe kapott betekítést, felesége Makrai Katalin az oktatás és a kultúra területén ismerkedett Egerrel. Iskola látogatásokat tett, majd felkereste az egri Színházat, ahol részt vett a hamarosan bemutatásra kerülő Mohács című dráma próbáján.

Posted in Belföld, Politika | Tags: elnök, közgyűlés, tüntetés |

33 főnek kell távoznia

Posted on 2012. január 18. szerda by agria

 

A hatékonyan működő állam kialakítását segítő központi intézkedés alapján a Heves Megyei Kormányhivatal 2012. január 18-val létszámcsökkentést hajtott végre. Az álláshelyek leépítése a 885 fős engedélyezett létszámkeret 10 %-át érintette – mondta dr. Demeter András, a kormányhivatal igazgatója.

A létszámleépítés végrehajtása során a szakmai, gazdaságossági szempontok mellett olyan elvek is hangsúlyt kaptak, mint az aktív foglalkoztatottak jogviszonyának lehetőség szerinti megőrzése, a megyére jellemző feladat-specifikus tevékenységi körök zavartalan ellátása, a kormányhivatal szolgáltatási színvonalának megőrzése, valamint a 2012-ben megvalósuló hivatali feladatbővülések teljesíthetősége – nyilatkozta dr. Demeter András.

Az igazgató tájékoztatása szerint átgondolt, a kormánytisztviselők és a munkavállalók érdekeit is érvényesítő intézkedésekre törekedtek. Az elmúlt évben a kormányhivatal által képviselt takarékos és megfontolt humánerőforrás-gazdálkodásnak köszönhetően az álláshelyek csökkentése során mindösszesen 33 foglalkoztatott elbocsátása vált elkerülhetetlenné.

Az állam gondoskodni kíván a kényszerű intézkedések következtében elbocsátott alkalmazottairól, ezért a kormány haladéktalanul elindította a Karrier Híd Programot. Ennek célja, hogy az érintettek részére segítséget nyújtson a magánszférában történő mielőbbi elhelyezkedéshez, személyre szabott munkaerő-piaci szolgáltatások biztosításával.

A leendő munkáltatók számára a program szociális hozzájárulási adókedvezményt biztosít. Az adókedvezmény mértéke, a munkavállalót terhelő közterhekkel és más levonásokkal nem csökkentett (bruttó) munkabér – de legfeljebb a minimálbér kétszeresének – 13,5 %-a, melyet egy éven át vehetnek igénybe a programhoz csatlakozó munkáltatók.

A Karrier Híd Programhoz legkésőbb 2012. február 29-éig lehet csatlakozni.

A Karrier Híd Programmal kapcsolatos további információkat a Karrier Híd információs portálon itt, illetve a kormányablakban lehet elérni.

Posted in Belföld, Gazdaság | Tags: kormányhivatal, leépítés |

Új, egri rendszer a katasztrófák elhárításában

Posted on 2012. január 18. szerda by agria

 

A hivatásos önkormányzati tűzoltóságok 2012. január 1-től megszűntek, a testületek állami irányítás alá kerültek, s ezzel párhuzamosan a katasztrófavédelmi feladatrendszer az iparbiztonsági szakterülettel is kibővült  – áll Seres Tibor alezredes közleményében. A hatósági tevékenység és a kirendeltség székhelye január 1-jétől az egri tűzoltósági laktanya épülete.

Az egri és a gyöngyösi katasztrófavédelmi kirendeltség az év elejétől a tűzvédelmi hatósági és szakhatósági, a polgári védelmi és az iparbiztonsági szakterületeken I. fokú hatósági jogkört gyakorol.
Az Eger Hivatásos Tűzoltóság, valamint Füzesabony és Pétervására Tűzoltó Őrsök 2012. április 1-jével az egri katasztrófavédelmi kirendeltség alárendeltségében működnek majd.

A kirendeltség megnevezése és postacíme:

Heves Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság
Eger Katasztrófavédelmi Kirendeltség
3300 Eger, Vincellériskola út 5.
Pf.: 51
Tel.: 36/510-620
Fax: 36/510-624

Az ügyfélbarát ügyintézést szem előtt tartva 2012. január 1-jétől Füzesabony városban a tűzoltóság laktanya épületében az előzetes tervek szerint kihelyezett ügyfélfogadást tartanak, minden héten, pénteken 8.00 – 13.00 óráig.
Pétervására városban az előzetes tervek szerint 2013. január 1-jétől kezdik meg a kihelyezett ügyfélfogadást.
Az ügyfélfogadási rendről a megyei katasztrófavédelem honlapján, itt adnak tájékoztatást.

Posted in Kék hírek | Tags: katasztrófavédelem, riasztás |

Ellopták a keresztet az Egedről

Posted on 2012. január 18. szerda by agria

 

Hétfőn reggel érkezett bejelentés az Egri Rendőrkapitányságra ismeretlen tettes ellen, aki a bejelentést megelőzően Eger külterületén az Eged hegyi kilátónál található körülbelül 6 méter magas acélkeresztet eltulajdonította.

A keresztet még 2004-ben állította a Segít a Város Alapítvány, melynek az akkori értéke közel 650 ezer forint volt, de a magas színesfém árak miatt most ez sokkal többe kerülne. A pontos kárérték még nem ismert a rendőrség előtt. Az eljárás jelenleg is folyik. Tájékoztatta szerkesztőségünket Lázár Levente a Heves Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóreferense.

Posted in Kék hírek | Tags: Eged, kereszt, loás |

Indul a Darányi Ignác Terv – A vidék élni akar, Magyarország megújul!

Posted on 2012. január 17. kedd by agria

Magyarország mindig akkor volt erős, amikor virágzott a mezőgazdasága

– mondta Orbán Viktor miniszterelnök a Darányi Ignác Terv indító, bemutató

konferenciáján a Vidékfejlesztési Minisztériumban.

Azok a teljesítmények, amelyeket a vidék, annak gazdasága,- benne mindenekelőtt mezőgazdasága -, és társadalma nyújtani képes, ma sorsdöntőek az egész ország, az egész magyarság számára- hangsúlyozta a miniszterelnök. Fazekas Sándor vidékfejlesztési miniszter kiemelte, hogy a terv végrehajtásával a Kormány és a tárca gyökeres fordulatot akar a vidék életében.

A Vidékfejlesztési Minisztérium (VM) széles társadalmi vita után véglegesítette a 2020-ig szóló Nemzeti Vidékstratégiát (NVS). A most induló, a mezőgazdaság és vidékfejlesztés minden területére kiterjedő Darányi Ignác Terv, a Nemzeti

Vidékstratégia végrehajtásának keretprogramja.

FORRÁS: Eger Vidék Kincsei Nonprofit Kft. (www.egervidekkincsei.hu)

Posted in Nincs kategorizálva |

Schmitt Pál nem akar zavarni

Posted on 2012. január 17. kedd by agria

Az államfő csütörtökön Egerbe látogat, és a főiskolára is elmegy, de előadást nem tart.

Schmitt Pál csütörtöki egri látogatásának programjában eredetileg szerepelt, hogy az Eszterházy Károly Főiskolán előadást tart a hallgatóknak. Ma a főiskola belső levelezőrendszerén megjelent egy üzenet – írja a Hír24 – mely szerint a csütörtök délelőtti, az alaptörvényről szóló előadás elmarad.

Az értesítés a Neptunon

Tisztelt Hallgatóink!

A Köztársaságelnöki Hivatal – tekintettel a hallgatók kötelezettségeire – úgy döntött, hogy dr. Schmitt Pál, köztársasági elnök, nem zavarja meg a vizsgaidőszakot (sem a vizsgákat, sem a felkészülést) az Alaptörvényről szóló előadásával.

Elnök úr ettől függetlenül meglátogatja intézményünket és személyesen is igyekszik meggyőződni arról, hogy az nemcsak a vidék, hanem a teljes hazai felsőoktatás egyik legjobb és legszínvonalasabb képzést és szolgáltatásokat nyújtó Főiskolája.

dr. Schmitt Pál és a Köztársaság elnöki Hivatal is eredményes és sikeres vizsgaidőszakot kíván Önöknek!

 

Az elnöki hivatal megerősítette, hogy Schmitt Pál köztársasági elnök ellátogat az Eszterházy Károly Főiskolára, de a szokásos „rendhagyó osztályfőnöki órát más oktatási intézményben tartja”, tekintettel a vizsgaidőszakra.

Forrás: HEOL

Posted in Belföld, Politika | Tags: EKF, Schmitt Pál |
« Előző oldal
Következő oldal »

Időjárás

YouTube

YouTube

Témák

autó baleset beteg busz bíróság család Eger egészség EKMK emberölés eső gyerek gyermek gyilkosság Gyöngyös halál Hatvan helikopter hideg ház hó időjárás iskola kutya kár kés kórház M3 mentő motoros Mátra nyomozás program rablás rendőr rendőrség Salgótarján segítség sérült sérülés tűz tűzoltó veszély állatkert ügyészség

Hozzászólások

  • Sándorné Román - Középiskolákba felvételiztek a diákok
  • Nagy Péter - Szíven szúrta ismerősét a tinédzser
  • Kovács Dominik - Semmijük sem maradt, nincs hova menniük
  • Farkas Jánosné - Több vödör vizet öntöttek a lányokra
  • Szegedi Hanna - 8 éves kislány sérült meg a balesetben
  • Szegedi Hanna - 8 éves kislány sérült meg a balesetben
  • Besenyei József - Soha nem ütközött még a hős sofőr
  • Ernő - Álló autóba csapódott, szörnyethalt
2026. június
h K s c p s v
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
« máj