• Eger
  • Heves Megye
  • Magunkról
  • Eladó fa- és fémipari gépek, szerszámok
  • Moderálási alapelvek
  • Impresszum
  • Adatkezelési tájékoztató

Agria Tv Bt. – A hírügynökség

Értékelt a képviselő

Posted on 2012. január 5. csütörtök by agria

 

Dr. Misz Mihály, a 4. számú választókerület képviselője csütörtökön sajtótájékoztatón számolt be az elmúlt egy évben végzett munkáról, valamint a körzetet érintő aktualitásokról.

A képviselő elmondta: a tavalyi év során sok volt a megoldásra váró útprobléma, melyek közül a Kodály Zoltán utca rendbetételét érezte a legsürgetőbbnek. A beruházás kis késéssel, tavaly ősszel indult, ezidáig az utca jobb oldalát újították fel. Az átadás már megtörtént, a problémás útszakasz másik oldalán tavasszal kezdődnek a munkálatok. Dr. Misz Mihály hozzátette: a Kodály Zoltán utcában tavaly építettek egy rámát is annak érdekében, hogy az ott lakó rokkant személy életét megkönnyítsék.

Az értékelés során elhangzott továbbá: az elmúlt esztendőben korszerűsítették a Kodály Zoltán és Tittel Pál úti óvodát. Az előbbi esetében 90 m2-rel nőtt az intézmény területe, foglalkoztató szobát és egy fedett terület is kialakítottak a gyermekek részére.

Dr. Misz Mihály végül elmondta: az idei tervek közt szerepelnek út-, járda-, valamint lépcsőfelújítások, a zöld energia hatékonyabb felhasználása, de a civilek és az önkormányzat közötti kommunikáció elősegítése is. Mindezeken kívül a város vezetésével együtt azon munkálkodik, hogy a 13 éves lányok a jövőben ingyen kaphassák meg a humán papilloma elleni védőoltást.

Posted in Politika | Tags: Fidesz, képviselő, körzet, Misz Mihály |

Erotikus illusztráció a könyvtárban

Posted on 2012. január 4. szerda by agria

 

A Vágy vánkosai című könyv X. századi arab-perzsa novellákat tartalmaz, melyek erotikus töltetűek. Ennek illusztrációit mutatták be kedden a Bródy Sándor Megyei és Városi Könyvtárban, melyet Rostás Bea Piros készített.

A kiállítást Monoki István művelődéstörténész nyitotta meg, aki kiemelte, az ipari forradalomig ez a fajta művészet a legigényesebb művészetekhez tartozott, hiszen az erotika megkövetelte azt a minőséget, melyben a könyvek megjelentek.
A 70 darabos illusztrációból, 20 visszafogottabb grafikát láthatunk a galériában, melyek alján a hamarosan megjelenő könyvből olvashatunk részleteket.  A könyvet M. Soós Tamás orientalista fordította, és Verók Attila lektorálta, ami várhatóan ebben az évben limitált számban jelenik meg.

A kiállítás január 20-ig látogatható a Bródy Sándor Könyvtár központi galériájában nyitvatartási időben.

Forrás: Egriszín

Posted in Kultúra, Szabadidő | Tags: arab, illusztáció, perzsa, Rostás Bea Piros |

A HKIK is megnyitotta a gazdasági évet

Posted on 2012. január 4. szerda by agria

 

Gazdasági évnyitóját tartotta szerdán a Heves Megyei Kereskedelmi és Iparkamara a szilvásváradi La Contessa Kastélyhotelben, melynek kiemelt témája volt a természeti erőforrásaink és kincseink kihasználásának és hasznosításának a kérdése.

A kiemelt téma kapcsán több meghívott szakértő tartott előadást. Többek között dr. Szöllősi László a Nemzetgazdasági Minisztérium helyettes államtitkára beszélt arról, hogy milyen nagy szerepe van hazánkban a foglalkoztatásban a kis- és középvállalkozásoknak. Fölvázolta azokat a lehetőségeket, melyek a vállalkozások fejlesztését segíthetik. Kiemelte az energiastratégia összetettségét, melyben a bányászat és a vízi közmű tartalmaz kihasználatlan lehetőségeket.
Dr. Parragh László a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnöke a gazdasági válság helyzet felismerési problémájáról beszélt. Összehasonlította hazánkat Németországgal és különböző kelet-európai országokkal, a válság mértéke tekintetében, és a kilábalás lehetőségeihez mérten. Az elnök beszélt az új kamarai törvényről is. Szerinte a magyar gazdaságszervezés rossz modellt választott. Olyan kamarai rendszert kellene építeni, ami rálát a gazdaság szereplőire, és jogosítványa is van azt befolyásolni. Ezt segíti a kötelező regisztráció is. A válság legnagyobb vesztese az építőipar, a kereskedelem, az agrárium és az élelmiszeripar.
Az OMYA Hungária Kft ügyvezető igazgatója dr. Nagy Lajos a magyar ásványkincs vagyon hasznosításának lehetőségeiről tartott előadást. Megtudtuk, hogy a világ jelenlegi energiafelhasználásának 87 %-át teszik ki a fosszilis energiahordozók és csupán 1 %-át a megújuló energiák. Magyarországnak nagy az energiafüggősége, melynek nagy részét a kőolaj és a földgázigény hordozza. Az elmúlt években, az országban szinte minden szénbányát bezártak, holott az ország igen gazdag szénvagyonnal rendelkezik. Csak Heves megyében közel 650 milliárd Ft kitermelhető ásványvagyon található. Kiemelte, Magyarországnak nincs ásványi anyag politikája, ezt mindenképpen ki kellene alakítani, mert az ország nem engedheti meg magának, hogy a rendelkezésre álló erőforrásokat nem használja ki.
A hazai vízkészletben rejlő nemzetgazdasági lehetőségekről Dr. Bánhidy Péter a Heves Megyei Vízmű Zrt. vezérigazgatója beszélt. Az ország vízkészlete jelentős, melyből a gyógyvizek és hévizek minősége és mennyisége egyedülálló. A felszín alatt található geotermikus víz kiaknázatlan lehetőségeket rejt, mely állami támogatás és megfelelő törvényi szabályozás mellett több területen is hasznosítható lenne. Megemlítette a folyók vízenergiájának nagyobb mértékű felhasználási lehetőségeit is.
Majd az ünnepség zárása képpen átadták a kamarai díjakat és okleveleket.
Forrás: Egriszín

Posted in Belföld, Gazdaság | Tags: gazdaság, HKIK, kamara |

Laboravatás a Vízműnél

Posted on 2012. január 4. szerda by agria

 

Ünnepélyes keretek között adták át szerdán a Heves Megyei Vízmű Zrt. felújított központi laboratóriumát, mely közel 140 millió Ft-ból jött létre.

Az átadón Habis László polgármester a víz fontosságára hívta fel a figyelmet. A következőket mondta: közel 20 évvel ezelőtt a Heves Megyei Vízmű tanácsi vállalatból alakult át olyan társasággá, ami képes kiszolgálni a térség vízellátását. Ma elképzelhetetlen lenne a térség gazdasága egy fejlett víz és csatornarendszer nélkül. Ezt a fejlődést szolgálja a most átadott laboratórium is.
Kurdi Viktor a Magyar Vízmű szövetség elnöke szerint új korszak született az új vízmű törvény kapcsán. Nagy szükség van a követendő példákra, amilyen a Heves Megyei Vízmű. Itt rendelkeznek a megfelelő szaktudással és elkötelezettséggel.

A labor működését és a fejlesztés jelentőségét Miriszlai Erzsébet laborvezető mutatta be, akitől megtudtuk, hogy a törvényi előírások oly mértékben változtak, hogy a kibővült vizsgálandó paraméterek köre,  tette szükségessé a fejlesztést. Kinőtték a régi labort, mely már kevés volt a hagyományos mintaszám elvégzéséhez. Most új berendezéseket vásároltak, közel 140 millió Ft-ból, mely saját erőből valósult meg. Így már nem szorulnak külső laborok segítségére, így rövidtávon belül megtérülhet a beruházás. A fejlesztés munkahelyteremtéssel is járt, két felsőfokú végzettségű vegyészt vettek fel a létesítménybe.

Forrás: Egriszín

Posted in Gazdaság | Tags: ellátás, labor, térség, vízmű |

Európa a Polgárokért program

Posted on 2012. január 4. szerda by agria

MAKLÁR KÖZSÉG SIKERESEN PÁLYÁZOTT „Európa a Polgárokért” című projektre!!

Maklár Község Önkormányzata 2011-ben sikeresen pályázott az ,,Európa a Polgárokért’’ című projektre, melynek fő kitétele volt,

hogy  olyan programot kell szervezni, mely segíti  a határokon átnyúló kulturális és gasztronómiai kapcsolatok erősödését.

A már hagyományossá vált RÖFI- Fesztivál kiváló alkalom volt ennek a projektnek a megvalósítására.

A 3 napos rendezvény igen alapos és  széles szervező munkát igényelt, de civilszervezeteink  és a falu vendégszerető

lakosainak köszönhetően  sikerült minden feladatot megoldani.

Pénteken este nagy izgalommal vártuk a vendégeket a szállásadókkal, hiszen 80 főt sikerült elszállásolni maklári családoknál, vendégházakban: a felvidéki Szádalmásról, illetve az erdélyi Fenyéd testvértelepülésekről 50-50 fő vendég érkezett.

Az elszállásolás után a vendégeket visszakísérték a Kakas étterembe, ahol mindenki elfogyasztotta a jól megérdemelt finom  vacsoráját, majd átmentünk a tornaterembe, ahol ,,Maklár bemutatkozott.’’  Az óvodások bájos műsora után a zeneiskola tehetséges tanulóit hallhattuk, majd Báder Márk  vidám verse következett, utána a nyugdíjasok vicces bohózatán kacaghattunk, majd magyar nótákkal szórakoztatták a közönséget.

FORRÁS: Eger Vidék Kincsei Nonprofit Kft. (www.egervidekkincsei.hu)

Posted in Belföld |

Már a tűzoltóság is állami kézbe került

Posted on 2012. január 3. kedd by agria

 

Kedden hivatalos keretek között adták át a korábbi önkormányzati fenntartású egri Hivatásos Önkormányzati Tűzoltóságot a Heves Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóságnak, melynek fenntartója az állam.

Az átadón az felsorakozott állomány előtt Sós István alpolgármester méltatta az egri Tűzoltóság elmúlt 15 évben nyújtott felelősségteljes, tisztességes munkáját. Kiemelte a fejlesztéseket, melynek keretében megújult a laktanya és 4 új gépjárművel gyarapodott a géppark. Az alpolgármester a következőket mondta: Mindig felnézek azokra, akik a munkájuk folytán folyamatosan találkoznak a veszéllyel és az életüket kockáztatják másokért.

Seres Tibor tűzoltó alezredes az egri Hivatásos Önkormányzati Tűzoltóság parancsnoka Eger személyi – és eszközállományát átadta Csontos Ambrus tűzoltó mérnök ezredesnek, a Heves Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság igazgatója részére, aki azt állami tulajdonba vette.
A változásból a város lakossága semmit nem fog érzékelni- fogalmazott Csontos Ambrus. Arra kérek mindenkit, hogy becsülettel, tisztességgel, szakmai hozzáértéssel végezze továbbra is a munkáját. Fontos az elhivatottság, a kreativitás és a bajtársiasság. Katonásabb viselkedést, fegyelmet várok el- emelte ki az ezredes.

Az átadón Dr. Katona István egri segédpüspök felszentelte Szent Flórián szobrát a laktanya bejáratánál, elmondta a Szent életútját és kérte őrizze meg a tűzoltók testi épségét.
Forrás: Egriszín

Posted in Belföld, Kék hírek | Tags: bajtárs, laktanya, tűzoltó állam |
« Előző oldal
Következő oldal »

Időjárás

YouTube

YouTube

Témák

autó baleset beteg busz bíróság család Eger egészség EKMK emberölés eső gyerek gyermek gyilkosság Gyöngyös halál Hatvan helikopter hideg ház hó időjárás iskola kutya kár kés kórház M3 mentő motoros Mátra nyomozás program rablás rendőr rendőrség Salgótarján segítség sérült sérülés tűz tűzoltó veszély állatkert ügyészség

Hozzászólások

  • Sándorné Román - Középiskolákba felvételiztek a diákok
  • Nagy Péter - Szíven szúrta ismerősét a tinédzser
  • Kovács Dominik - Semmijük sem maradt, nincs hova menniük
  • Farkas Jánosné - Több vödör vizet öntöttek a lányokra
  • Szegedi Hanna - 8 éves kislány sérült meg a balesetben
  • Szegedi Hanna - 8 éves kislány sérült meg a balesetben
  • Besenyei József - Soha nem ütközött még a hős sofőr
  • Ernő - Álló autóba csapódott, szörnyethalt
2026. június
h K s c p s v
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
« máj