Rendhagyó kiállítás nyílt hétfőn a Bicskey Aladár uszodában. A szomszédságában lévő Bárány uszoda rekonstrukciójára kiírt pályázat, beérkezett terveiből készült tárlat.
A kiállítás január 9-től január 22-ig látható.
Rendhagyó kiállítás nyílt hétfőn a Bicskey Aladár uszodában. A szomszédságában lévő Bárány uszoda rekonstrukciójára kiírt pályázat, beérkezett terveiből készült tárlat.

A Ceglédi dűlőben pénteken négy kiskutya tetemre talált egy lakos, aki azonnal értesítette a Vidám Mancsok Állatvédő Egyesületet.
A bejelentést követően kihívták az egri rendőröket, akik nyomozást indítottak az ügyben. Botka Tímea az állatvédő egyesület elnöke elmondta, a mai napon ismét találtak egy kiskutyát, és szintén megtették a szükséges bejelentést. Hozzátette, az országos szövetségek összefogtak és így keresik az elkövetőt, 120 ezer forintot ajánlottak fel a nyomravezetőnek. Azért fontos megtalálni a tettest, mert még lehetnek nála kiskutyák, illetve az anya sincs biztonságban ezért mielőbb cselekedni kell – tette hozzá Botka Tímea. A tetemeken sérüléseket találtak, vágásokat és ütés nyomokat, ami arra utal, hogy bántalmazták az ebeket, de ennek időpontja még tisztázatlan. A Vidám Mancsok Állatvédő Egyesület kéri a lakosságot, segítsen megtalálni a brutális kínzást elvégzett tettest vagy tetteseket.
Forrás: Egriszín

2012. március 2-a és 4-e között egri síünnepet rendez az egri önkormányzat Szlovákiában.
A jelentkezők száma már meghaladta a száz főt, és rengetegen érdeklődtek az esemény iránt Petrovai József főszervezőnél. Az immár V. Eger Városi Síbajnokságot március 3-án, szombaton 10.00 órától rendezik, jelentkezni január 28-ig lehet. Az óriás műlesiklás versenyt 7-800 méteres pályán, fotocellás időmérés mellett, profi körülmények között tartják. Az elmúlt években egyre népszerűbbé vált az egriek összetartását is erősítő városi rendezvény. Ezúttal a szlovákiai testvérváros, Dolny Kubin után a lengyel határhoz közeli Zár falu lesz a főhadiszállás.
A főszponzor Eger önkormányzata, de több vállalkozás is szívesen vállalja fel évről évre, hogy az esemény mellé áll. A rendezvény idén számos elemében megújul – emelte ki Rázsi Botond alpolgármester. Elmondta: hotelek és panziók várják városunk sportbarátait, több mint 300 főt is el tudnak szállásolni a helyiek, jó körülményeket biztosító vendéglátóhelyeken. Szintén újdonság, hogy a snowboardosoknak sísánc készül, emellett két sífutópályát használhatnak a kiutazók, 20, illetve 15 km hosszban. A családok számára lovasszánt biztosítanak, ez új és gazdag élményt jelenthet a családoknak. A várhatóan több száz egri síelő közösségi programon vehet részt, teljes kiszolgálás mellett.
Rázsi Botond hozzátette, hogy a szervezőkkel együtt nagy szeretettel vár minden egrit, aki eddig is részt vett a versenyen, illetve azokat is, akik az elmúlt évek élménydús beszámolói alapján vonzónak találják a kezdeményezést. Március 2-4. Eger ünnepe lesz a szlovákiai „télben”!
Forrás: Egriszín
Csütörtökön a késő esti órákban Makláron két harci kutya támadott meg egy házőrzésre tartott németjuhász keverék ebet, a falu szélén lévő ház udvarán. A lakók a rendőrségtől kértek segítséget.
A két támadó kutya a melléképület mellől rontott az intézkedő rendőrökre, akik lelőtték az ebeket.
A szomszédok szerint bármikor történhetett volna tragédia, hiszen gyerekeket is megtámadhattak volna.
A megtámadott kutya tulajdonosai nem kívántak nyilatkozni a történtekről.
A támadó kutyák gazdája szerint a rendőrök kivégezték a kutyáit, akik eltűnéséről tudomása volt és egész nap kereste őket. Szerinte nem csak az ő kutyái kóboroltak a faluban napok óta. Az ebek nem olyan fizikai állapotban voltak elmondása szerint, amelyek át tudtak volna ugrani egy 2 méteres kerítésen. Mivel érthetetlen számára miért ilyen formában történt a rendőri intézkedés, további lépéseket kezdeményez az állatvédőknél és jogi útra is szeretné terelni az ügyet. Természetesen a megsebzett állat gyógyítási költségeit átvállalják.
A falu szélén élő szomszédok nem szeretnének rettegésben élni és összefogást kezdeményeznének a harci kutyák tartásának szabályai betartásával kapcsolatosan.
Drámai mértékű elszegényedési folyamat zajlik Magyarországon, ami a kormány dilettáns gazdaságpolitikájának köszönhető – mondta Dr. Sós Tamás a csütörtöki, Egerben tartott sajtótájékoztatón.

Előzetes szóváltást követően nyolcan verekedtek össze a napokban Eger egyik utcájában. Szentdomonkoson lovat, egy egri boltban pedig pénztárcát loptak a tolvajok.
Nyolc személy verekedett össze egy korábbi vélt sérelem miatt január 1-én a déli órákban, Eger egyik utcájában. Az incidens során egy fő súlyos sérüléseket szenvedett. Az Egri Rendőrkapitányságra hét személyt állítottak elő, ellenük csoportosan elkövetett garázdaság miatt indult eljárás.
Egy férfi tett telefonon bejelentést január 2-án, az éjszakai órákban, hogy ismeretlen tettesek szentdomonkosi ingatlanjának a kerítésdrótját kibontották és elvágták, majd az istállójából elvitték a lovát.
A bejelentő által elmondottak alapján a pétervásárai rendőrőrsre még az éjszaka folyamán előállítottak három ózdi férfi, akik ellen lopás elkövetésének megalapozott gyanúja miatt indult büntetőeljárás. Az eljárás során az ellopott lovat is megtalálták az intézkedő rendőrök, az sérülés nélkül visszakerült a gazdájához.
Egy kerecsendi lakos feljelentést tett ismeretlen tettes ellen, aki január 02-án 09:30 óra és 09:50 óra közötti időben, Egerben egy élelmiszer üzletben a kosara tetején lévő kézi táskájából eltulajdonította a pénztárcáját a benne lévő 11.000 Ft készpénzével együtt. A pénztárca később meglett, azonban a 11.000 Ft készpénz hiányzott belőle.
A helyszíni adatgyűjtést követően az egri rendőrök elfogtak egy 16 éves tarnaleleszi fiút és egy 15 éves bükkszenterzsébeti lányt. A lopás elkövetésének megalapozott gyanúja miatt ellenük indított eljárás során gyanúsítottként lettek kihallgatva.