Jól működik a Dobóban az iskola rendőre program
A kilencedikes tanulók számára szóló egészségnapot tartottak csütörtökön a Dobó István Gimnáziumban, melyen az iskola rendőre is bemutatkozott.
Az iskola rendőre előadást Szittner Zoltán rendőr százados tartotta, aki az alkoholfogyasztás vezetésre gyakorolt hatásairól, a biztonsági öv használatáról, a kerékpáros közlekedés biztonságáról és a közúti közlekedésben való fegyelmezett magatartásról tartott előadást és vetített elrettentő, sokkoló balesetekről szóló videókat.
Szeretünk Viktor-tüntetők és új ellenállás Egerben
Minden miniszter és államtitkár hivatalos a Fidesz-KDNP egri évadnyitó frakcióülésére. A tanácskozás információink szerint szerda kora este indul Lázár János Fidesz- és Harrach Péter KDNP-frakcióvezető üdvözlőjével, majd várhatóan Orbán Viktor miniszterelnök ad tájékoztatást az elmúlt időszakról és a kormányoldal előtt álló feladatokról.
A miniszterelnök fogadására még kora délután összegyűlt egy helyi szimpatizánsokból álló csoport is. Ők először azt a tájékoztatást kapták, hogy a miniszterelnök négy óra körül már Egerben lesz, majd miután a biztonságiak közölték velük, hogy Orbán Viktor minden bizonnyal csak este hatra ér a szállodához, elmentek. Állításuk szerint nem adják fel, egy kis melegedés után visszatérnek.
Tudósítónk jelentette, hogy negyed hat tájban érkezett Egerbe Kövér László házelnök. A térre addigra visszatértek a szimpátiatüntetők,akiket Kövér üdvözölt. A STOP kérdésére elmondta, hogy az évadnyitó tanácskozáson a miniszterelnök által az évértékelőben elmondott kérdéseket fogják részletesen megbeszélni.
A téren megjelentek a szimpátiatüntetők között az egri és Heves megyei kötődésű képviselők, akik köszönetet mondtak a nagy hideg ellenére kitartó támogatóknak.
A helyi LMP-csoport külön „üdvözlővel” is készült. A város határán egy ötletes óriás transzparenssel hirdetik, hogy 2012 szerintük a bukott szabadságharc utáni kussoltatás éve lesz.

Nem tudni, hogy a Budapestről érkező képviselők és Orbán Viktor látja-e majd az üzenetet, délután három és négy óra között még a helyén volt a transzparens.
Az LMP egyébként egy sajtótájékoztatót is szervezett Egerben. Mile Lajos országgyűlési képviselő értékelte Orbán keddi beszédét. A miniszterelnök kevésbé harcias modorát üdvözölte, viszont szerinte inkább a csúsztatások és hazugságok szónoklata volt, mint valós értékelés. A valós társadalmi helyzettel ellentétes megállapításokkal élt a kormányfő – állapította meg Mile, aki viszont más szemszögből nézve, de egyetértett azzal, hogy a magyarok” jobbat érdemelnek” annál, mint amit most kapnak.
A kihelyezett frakcióülés helyszínén tudósítónk elmondása szerint semmi rendkívüli nem történt eddig. A rendőrség jelenléte az ilyenkor megszokottnál nem intenzívebb.
Este negyed hét tájban érkezett Egerbe Orbán Viktor miniszterelnök. Az alaposan átfagyott szimpátiatüntetőkhöz lépett, az 50-60 szimpatizáns közül legalább hússzal kezet fogott, megköszönte, hogy a nagy hidegben is kifejezték támogatásukat.
Külön kifejezte köszönetét a Gyurcsány-Bajnai-kormány idején Egerben kibontakozott úgynevezett „kórházvédő” mozgalom aktivistáinak.
Forrás: Stop.hu
Munkát, kenyeret!
Hétfőn indult Miskolcról és gyalog Budapestre tart az a békés demonstráció, melynek résztvevői Munkát, kenyeret! felszólítással szeretnék ráirányítani a kormány figyelmét az Észak-kelet magyarországi Régió munkanélküliségi helyzetére.
A Kaláka fesztivál Egerbe költözik
Február 7-én, az egri Városházán Habis László polgármester és Gryllus Dániel, a Kaláka Fesztivál művészeti vezetője közös sajtótájékoztatón jelentette be, hogy 2012-től a Kaláka Fesztivál Egerbe költözik.
Az esemény időpontja: 2012. június 29. – július 1.
Az elmúlt 32 évben a Diósgyőri vár adott otthont Kelet-Közép-Európa legrégebbi folkzenei fesztiváljának, de a műemlék átépítése miatt a környezet alkalmatlanná vált a rendezvény megtartására, s így a szervezők új helyszínt kerestek a folytatáshoz. Sok városból kaptak meghívást, de Eger mellett kötelezték el magukat. Eger város vezetői és a fesztivál szervezői együtt jelentették be, hogy 2012-től a Kaláka Fesztivál új otthona a hevesi megyeszékhely.
Habis László polgármester a sajtótájékoztatón hangsúlyozta: Városunk mindig is ismert volt színes, tartalmas kulturális életéről, az utóbbi években különösen nagy hangsúlyt fektettünk olyan események megszervezésére, melyek amellett, hogy megörvendeztetik az egrieket és környékbelieket, komoly idegenforgalmi vonzerőt is jelentenek. Egész évben számos rangos esemény várja a hozzánk látogatókat az Egri Tavaszi Fesztiváltól az új katonazenekari fesztiválon, valamint a fehér cuvée borunkról elnevezett Egri Csillag Borfesztiválon át a júliusi Bikavér Ünnepig, majd az őszi Eger Ünnepéig és az év végi, nívós Borszalonig.
Tudjuk, hogy hatalmas lépést tesz a Kaláka: 32 éves hagyomány folytatódik új helyszínen, az igényes szórakozást, zenét, táncot, művészetet kedvelők körében valóságos intézménnyé nemesült fesztivál költözik hozzánk. Ez az együttműködés meggyőződésünk szerint mindkét fél számára hatalmas lehetőséget tartogat. A fesztivál befogadása óriási öröm, és nagy feladatot jelent, de úgy látjuk: Eger is új, nagyon színes és kreatív megoldásokra ösztönző lehetőségeket nyújt a Kalákának.
Gryllus Dániel művészeti vezető kiemelte: Úgy gondoljuk, hogy Egerben, ebben a gyönyörű barokk városban is hosszú időre otthonra lelhetünk. Szerettünk volna a régióban maradni, hiszen nagyon sok nézőnk van erről a vidékről. Természetesen a Kaláka összművészeti fesztivál marad, de a hagyományos rendezvények mellett újabb programokkal is bővítjük a kínálatot. Nagy öröm számunkra, hogy a város vezetése, közgyűlése és intézményeinek munkatársai szeretettel segítik munkánkat.
Munkát, kenyeret! – Heves megyén át az éhezőkért
Nyolc napon keresztül menetelnek az éhező és ellehetetlenült emberekért polgármesterek, országgyűlési képviselők és civilek. A „zarándoklat” során Heves megyét is átszelik, a Kossuth térre tartanak.
A Munkát, kenyeret! nevű kezdeményezés Miskolcról indult ma reggel, célja a figyelemfelkeltés. A kormány tagjaiban akarják nyomatékosítani, hogy az ország egyre inkább elszegényedik és sodródik a szociális katasztrófa felé. A megmozdulás során nyolc napon keresztül gyalogolnak a kormány intézkedései ellen demonstrálók. A legnagyobb hidegben menetelők február 6-án indulnak Miskolcról és a parlament első ülésnapján, február 13-án érkeznek Budapestre.
Átszelik Heves megyét is
Az előzetes programterv szerint a menet szerdán Szihalomnál érkezik a megyébe, ahol a 3-as főút mentén gyalogolnak Füzesabony, Kerecsend, Kápolna, Ludas, Karácsond, Gyöngyös és Hort útvonalon menetelnek. Hatvanba szombaton érkeznek, ahonnan vasárnap indulnak tovább. Az eddigi részvevőknek és a később csatlakozóknak is biztosítanak meleg étkezést, orvosi felügyeletet és szállást.
„Mi a hétköznapokban látjuk, tapasztaljuk, hogy az élet egyre keservesebb az egyszerű emberek számára. Kistelepülési polgármesterként, munkásként vagy munkanélküliként azt látjuk, hogy a minket körülvevő világ teljesen más, mint amit a tévében látunk. Sokkal rosszabb! Fűteni, enni kéne, de nincs munka, nincs pénz. A tartalékok a reménnyel együtt elfogytak, pedig még csak az év elején járunk. Azok is szenvednek, akiknek még van állásuk. A pénzük kevesebb, az árak nőnek. Elég volt! A reménnyel együtt a türelem is elfogyott! Figyelmeztetni kell a döntéshozókat, hogy baj van, és még nagyobb baj lesz, ha nem értünk szót” – írják a szervezők a Munkát, kenyeret! felhívásában.
Országgyűlési képviselők is menetelnek
A miskolci induláskor Gúr Nándor, Nyakó István és Varga László is ott lesz a szocialista honatyák közül. Több borsodi polgármester is csatlakozott: köztük Füzesséri József Szikszó, Vécsi István Ricse és a már fentebb nyilatkozó Takács László, Alsógagy első embere. Úgy tudjuk: Mesterházy Attila MSZP-elnök és Török Zsolt, a párt szóvivője is csatlakozott a menethez, amelyet a Szolidaritás Mozgalom is támogat.
„Kérünk mindenkit, hogy aki egyetért velünk, jöjjön el, tartson velünk. Tudjuk, hogy nem mindenki ér rá, vagy bír egy hetet gyalogolni, de ha 1 napot, 1 órát velünk tart, az is erősíti ügyünket. A szállást, étkezést igyekszünk megoldani. A csatlakozni szándékozó barátainktól azt kérjük, hogy személyigazolvány és lakcímkártya legyen a zsebben” – hívják fel a figyelmet a szervezők, akik leszögezik: a szélsőséges pártok aktivistáit nem látják szívesen.
Fotó: aranykozep.nolblog.hu
Forrás: Egriügyek.hu
