• Eger
  • Heves Megye
  • Magunkról
  • Eladó fa- és fémipari gépek, szerszámok
  • Moderálási alapelvek
  • Impresszum
  • Adatkezelési tájékoztató

Agria Tv Bt. – A hírügynökség

Wigner Jenő Megyei Számítástechnikai Verseny

Posted on 2012. január 14. szombat by agria

A Wigner Jenő Műszaki, Informatikai Középiskola és Kollégium idén is megszervezte a már hagyományos számítástechnikai versenyét.

A verseny 16 évvel ezelőtt indult útnak, legfőbb célja a megyében élő diákok informatikai tudásának felmérése.
A megmérettetésre szombat délelőtt 9 órától várták az érdeklődő nebulókat, akik a tárgyjutalmakon kívül akár felvételt is nyerhetnek az iskolába.

A verseny két részből áll, egyrészt egy elméleti teszt kitöltésével kell az általános iskolásoknak bizonyítaniuk rátermettségüket, másrészt egy gyakorlati feladatban is jeleskedniük kell, amely állománykezelési, szövegszerkesztési és táblázatkezelési feladatokból áll.

Get the Flash Player to see the wordTube Media Player.

A versenyről a megye összes általános iskoláját kiértesítették, azonban – ahogy Busák István, a középiskola igazgatója elmondta, – egy egri iskolából sem érkeztek a megmérettetésre diákok.
Az egyéni értékelés mellett a legeredményesebb iskolát értékes jutalomban részesítették.

A verseny eredménye:

Tanuló neve
Elért pontszám
Felkészítő tanár
Intézmény
1. Kovács Márk 92 pont Tóth István Kossuth Lajos Általános Iskola, Mezőkeresztes
2. Bukovinszki Donát 89 pont Kovácsné Tóth Dorottya Kodály Zoltán Általános Iskola, Hatvan
3. Zubik Zalán Márk 84 pont Asztalosné Pap Ágnes Figedy János Általános Iskola, Óvoda, AMI, Noszvaj
4. Szívós Ádám 81 pont Asztalosné Pap Ágnes Figedy János Általános Iskola, Óvoda, AMI, Noszvaj.
5. Hornyák Ádám 78 pont Csorba Gáborné Verpelét Általános Művelődési Központ
6. Molnár Dániel 68 pont Szegedi Mónika I. István Általános Iskola és Óvoda, Maklár

Posted in Oktatás | Tags: számítógép, tudás, verseny, Wígner |

Bombariadó az egri bíróságon

Posted on 2012. január 13. péntek by agria

Ismeretlen telefonáló bombával fenyegette meg az egri bíróságot. A rendőrség és a tűztoltók nagy erőkkel vonultak a helyszínre. Az épület átvizsgálása megkezdődött, a környékbeli utcákat lezárták.

Get the Flash Player to see the wordTube Media Player.

Posted in Kék hírek | Tags: bíróság, Bomba |

Kibővült a Napsugár Tagóvoda

Posted on 2012. január 11. szerda by agria

 

Többfunkciós szobával és számos kiegészítő helyiséggel bővült, közel 22,5 millió forintból a Szivárvány Óvoda Napsugár Tagóvodája, melynek hivatalos átadására kedden került sor.

A Kodály Zoltán utcában található épület még 1966-ban épül, jelenleg három csoporttal rendelkezik, melybe közel 75 gyermek jár. A mostani felújítás során több mint 110 négyzetméterrel bővült az ovi, mely fedett teraszt, akadálymentesített mosdót, udvari gyermekmosdót, tároló helyiséget és egy többfunkciós tornaszobát foglal magában.
Az építkezés 2011. augusztus 1-jén kezdődött és november 3-án történt meg a műszaki átadás. A tornaszobára nagy szüksége volt az intézménynek, mert évek óta ők rendezik a sportvetélkedőket, és komoly fejlesztő munka is folyik, melyhez kevés volt az eddigi hely.
Álmunkban se gondoltuk, hogy az augusztusban elkezdett építkezés, ilyen gyorsan befejeződik, úgy hogy közben az óvodai munkát nem zavarja. Fontos, hogy a csoportszobán kívül is lássuk a gyerekek fejlődését, és eleget tudjunk tenni a nagy mozgásigényüknek- emelte ki Dobiné Pál Ilona tagóvoda vezető.  A fedett terasz lehetővé teszi, hogy esőben is a szabad levegőn játszhassanak a kicsik, hiszen minden tanulásnak a mozgás az alapja. A bővítés nem csak mennyiségi, de minőségi változás is az életünkben. A többfunkciós szobát fejlesztő játékokkal és sporteszközökkel is felszereltük- fogalmazott az óvodavezető.

Az átadóra a gyerekek műsorral és bemutatóval készültek.

Forrás: Egriszín

Posted in Oktatás | Tags: átadás, bővítés, óvoda |

Átadták az óvodáknak a jótékonysági bál bevételét

Posted on 2012. január 11. szerda by agria

Még advent időszakában jótékonysági bált rendeztek a Lajosvárosban, melynek bevételét szerdán adták át a kedvezményezett óvodáknak.

Mikor elkezdtük szervezni az első adventi bált, nem tudtuk, mennyire lesz sikeres, de szerettük volna egy ilyen ünnepi eseménnyel lezárni a fejlesztésben gazdag évet- kezdte köszöntőjét Jung László képviselő. A rendezvény sikeres volt, nagy összefogásról tanúskodott. Közreműködött a Hunyadi Mátyás Általános Iskola és a Szilágyi Erzsébet Gimnázium is. Pozitívak voltak a visszajelzések, jó közösség jött létre, közel 120 vendég ünnepelt, ezért tervezzük idén is megismételni- emelte ki a képviselő.
Ebben az évben a bölcsőde bővül, közel 60,5 millió Ft-ból, új férőhelyek lesznek, épületgépészetileg megújul és akadály mentesítve is lesz. Ezzel is szeretnénk támogatni a kisgyermekes anyukák mielőbbi visszakerülését a munka világába – hangsúlyozta Jung László.
A jótékonysági bálon 212 240 Ft gyűlt össze, melyet egyenlő arányban kap meg a Ney Ferenc Óvodában és a Ney Ferenc Óvoda Gyermekkert Tagóvodája.

A bált jó kezdeményezésnek találtuk, hiszen a környék lakossága találkozhat, ismerkedhet egymással, itt van idejük beszélgetni az embereknek- fogalmazott Csományné Pós Judit óvodavezető. Nem csak szórakoztak a bálozók, de összefogtak, és jótékonykodtak az óvodák javára. A pénz jó helyre kerül, mert sok eszközre van szükségünk, de takarékosan kell gazdálkodnunk. Az adományból a Nagyváradi úti tornaszobába vásárolunk játékokat, a Nay Ferenc Óvodában pedig a tönkrement textíliákat cseréljük- mondta el az óvodavezető.

Forrás: Egriszín

Posted in Oktatás | Tags: bál, jótékonyság, óvoda |

Teherautó döntött ki egy villanyoszlopot

Posted on 2012. január 11. szerda by agria

Egy rosszul sikerült tolatás miatt alakult ki torlódás Egerben, a Kertész úton. Egy teherautó véletlenül nekiment a mögötte lévő villanyoszlopnak, amely az ütközéstől eltört, veszélyeztetve a gyalogosokat és a környező házakat.

Az ÉMÁSZ szerelői áramtalanították az érintett, mintegy 30 házból álló szakaszt, majd megkezdték a javítást. A rendőrség szerint nem történt közveszély-okozás, a sofőr maga értesítette a rendőrséget.

Get the Flash Player to see the wordTube Media Player.

Posted in Kék hírek | Tags: áram, baleset, tolatás |

Brutális állatkivégzés Egerben

Posted on 2012. január 10. kedd by agria

5 kölyökkutya tetemét találták meg az elmúlt hétvégén Egerben.

Péntek este egy lakos értesítette a Vidám Mancsok Állatvédő Egyesületet, a Ceglédi-dűlőben bukkant rá  4 holttestre. Az élettelen állatokat egy vasúti átjáró mellett találták meg Botka Tímeáék.
A brutális elkövető a jószágokat megfojtotta, majd kutyatápos zacskóba rejtette azokat. A piciny házőrzőkön mély sebeket találtak az állatvédők, testük nagyméretű szúrásokkal volt tele.
A bejelentést követően az egri rendőrség nyomozást indított  az ügyben, az elkövető súlyos pénzbüntetésre, akár felfüggesztett börtönbüntetésre is számíthat. Az állatvédő egyesület 165 000 forintot ajánlott fel a nyomravezetőnek.
A szombati nap óta több állatvédő egyesület jelezte, hogy sok ilyen esetről kapnak bejelentést, az egri ügy óriási felháborodást keltett országszerte.

Get the Flash Player to see the wordTube Media Player.

Az egyesület elnöke, Botka Tímea elmondta: a vasárnapi reggelen újabb bejelentést kaptak, ismét találtak egy kiskutyát. A tetemen ugyanazok a sérülések voltak, valószínűleg azonos ember követte el mind a kettő állatkínzást. Elmondta továbbá, fontos, hogy megtalálják a tettest, hiszen lehetnek még az elkövetőnél további kiskutyák, illetve, hogy az anyaállat sincs biztonságban.

A Vidám Mancsok Állatvédő Egyesület arra kéri a lakosokat, hogy segítsenek a tettes felkutatásában. Ha bármilyen információval rendelkeznek a brutális kínzás elkövetőjéről az egyesülethez, illetve a rendőrséghez fordulhatnak.

Posted in Kék hírek | Tags: díj, kínzás, kutya, nyomozás |
« Előző oldal
Következő oldal »

Időjárás

YouTube

YouTube

Témák

autó baleset beteg busz bíróság család Eger egészség EKMK emberölés eső gyerek gyermek gyilkosság Gyöngyös halál Hatvan helikopter hideg ház hó időjárás iskola kutya kár kés kórház M3 mentő motoros Mátra nyomozás program rablás rendőr rendőrség Salgótarján segítség sérült sérülés tűz tűzoltó veszély állatkert ügyészség

Hozzászólások

  • Sándorné Román - Középiskolákba felvételiztek a diákok
  • Nagy Péter - Szíven szúrta ismerősét a tinédzser
  • Kovács Dominik - Semmijük sem maradt, nincs hova menniük
  • Farkas Jánosné - Több vödör vizet öntöttek a lányokra
  • Szegedi Hanna - 8 éves kislány sérült meg a balesetben
  • Szegedi Hanna - 8 éves kislány sérült meg a balesetben
  • Besenyei József - Soha nem ütközött még a hős sofőr
  • Ernő - Álló autóba csapódott, szörnyethalt
2026. június
h K s c p s v
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
« máj