• Eger
  • Heves Megye
  • Magunkról
  • Eladó fa- és fémipari gépek, szerszámok
  • Moderálási alapelvek
  • Impresszum
  • Adatkezelési tájékoztató

Agria Tv Bt. – A hírügynökség

20 éves az Imola

Posted on 2011. október 16. vasárnap by agria

Vasárnap ünnepelte 20. fennállásának évfordulóját az Imola Cégcsoport.

A vállalkozást 1991-ben indították el, első munkáikat alvállalkozóként, illetve szakipari kivitelezőként végezték el. A cég fő profilját mára az építőanyag kereskedelem mellett, az ingatlanfejlesztés is jelenti. A 20 éves fennállás ünneplését a vár tövében található saját beruházású éttermükben tartották.

–  Nagyon nehéz az elmúlt 20 évet értékelnünk. Nagyon jó érzés, hogy 20 év után is fennállunk, fejlődőképesek vagyunk-mondta Tóth Imre, az Imola Cégcsoport alapító tulajdonosa.

Get the Flash Player to see the wordTube Media Player.

A 20 év megkoronázása, illetve a ciklus lezárása lesz a közeljövőben létrejövő gyógyászati központ. A régi Platán területén tervezik a gyógyászati-turisztikai központ beruházását. Elsősorban Norvégiából szeretnének egészségügyi problémákkal küzdő betegeket hozni, egyelőre tárgyalások zajlanak az norvég OEP-pel, illetve a biztosítókkal. Az Imola Cégcsoport egészségturisták Magyarországra szállítását tervezi, akik akár több hetet is eltölthetnek a központban. A szolgáltatási paletta igen színes, a mozgásszervi problémáktól a fogászati kezeléseken át a drog prevenciókig minden a betegek szolgálatára állna. Tóth Imre elmondta, reméli, hogy rajtuk keresztül sok turista fog az országba jönni, és büszkén mondhatják majd el, hogy hozzájárultak a turizmus fejlődéséhez Magyarországon.

 

Posted in Gazdaság | Tags: 20 év, építőipar, fejlesztés, Imola, kereskedelem, Tóth Imre |

Válasz dr. Nagy Imrének

Posted on 2011. október 15. szombat by agria

 

Szabó Róbert, a Heves Megyei Közgyűlés elnöke közleményben tudatta, hogy a közgyűlés legutóbbi, soron kívüli ülésén elhangzott álláspontját a Megyei Önkormányzatok Országos Szövetségének október 12-i nyilatkozata is megerősíti. Ennek értelmében a kormány és a megyei önkormányzatok elnökei által 2011. október 1-jén aláírt megállapodás nem szerződés, hanem a felek közös szándéknyilatkozata, amely jogkövetkezményekkel nem jár, kötelezettséget nem származtat, illetve jogot nem keletkeztet.

Szabó Róbert, a Heves Megyei Közgyűlés elnöke szerint minden család, minden egyes Magyarországon élő gyermek és felnőtt azonos, magas színvonalú közszolgáltatásra jogosult. Ezt az alapjogot azonban a jelenlegi önkormányzati rendszer nem képes garantálni. Az 1990-ben meghozott hibás döntések, valamint a 2002 és 2010 között, az akkori kormány által sorozatban elkövetett hibák miatt a feladatok, a felelősség és a források egyensúlya helyreállíthatatlanul megbomlott.

A kormány és a megyei önkormányzatok elnökei által 2011. október 1-jén aláírt megállapodás nem szerződés, hanem a felek közös szándéknyilatkozata, amely jogkövetkezményekkel nem jár, kötelezettséget nem származtat, illetve jogot nem keletkeztet. Egyértelműen rögzíti, hogy a felek milyen feltételekkel látják megvalósíthatónak az önkormányzati rendszer újraszervezését, az állami feladatok ellátását, a megyék további működését. Aláírását követi a jogalkotási munka, különös tekintettel az Országgyűlés elé kerülő sarkalatos törvényekre.

A kormány és a megyei önkormányzatok közötti megállapodás ezt az alapvető célkitűzést szolgálja, vagyis megteremti a cselekvés feltételeit. Ezzel szemben a most a kormányhivatalhoz forduló dr. Nagy Imre csak a konstruktív munkát akadályozza erőltetettnek tűnő kifogásaival.

Posted in Belföld, Politika | Tags: hibák, kormány, közgyűlés, Nagy Imre, Szabó Róbert, szándéknyilatkozat |

MSZP: törvénysértő az Orbán Viktor és Szabó Róbert által aláírt megállapodás

Posted on 2011. október 15. szombat by agria

A szocialisták szerint törvénysértő az a megállapodás, amely a Magyar Köztársaság Kormánya és a Heves Megyei Önkormányzat között jött létre, a megyei önkormányzat saját és intézményi ingó és ingatlan vagyonának 2012. január 1-jével történő állami tulajdonba vételéről. Dr. Nagy Imre pénteken egy levelet nyújtott át Horváth László kormánymegbízottnak, melyben a Heves Megyei Közgyűlés MSZP frakciója azt kéri, indítsa el a törvényességi ellenőrzést.

Get the Flash Player to see the wordTube Media Player.

Dr. Nagy Imre a pénteki sajtótájékoztatón elmondta: Szabó Róbert a megállapodás aláírásakor figyelmen kívül hagyta a pénzügyi gondnok hatáskörét, valamint a közgyűléstől sem kapott felhatalmazást, s ezzel törvényt sértett. Továbbá a megállapodás ellentétes a helyi önkormányzatokról szóló törvénnyel, ezenkívül súlyosan sérti az államháztartásról szóló törvény rendelkezéseit is.

A sajtótájékoztatót követően a Megyeházán dr. Nagy Imre átnyújtotta a levelet Horváth László kormánymegbízottnak.

Forrás: Egriszín

 

Posted in Belföld, Politika | Tags: államháztartás, dr. Nagy Imre, kormánymegbízott, megállapodás, Szabó Róbert, törvény, vagyon |

Együttműködik a rendőrség és a Keri

Posted on 2011. október 15. szombat by agria

Pénteken együttműködési megállapodást írt alá Egerben a Heves Megyei Rendőr-főkapitányság és az Egri Kereskedelmi, Mezőgazdasági, Vendéglátóipari Szakközép-, Szakiskola és Kollégium.

A felek a kölcsönösen érdeklődésre számot tartó témakörökben a jobb, hatékonyabb együttműködés megvalósítására kötötték meg a megállapodást. A feladatok közül kiemelkedő jelentőségű a lakosság érdekeinek védelme, a köz- és vagyonbiztonság erősítése, a közúti közlekedési morál javítása, a drogprevenció és a rendvédelmi dolgozók élethivatásának megismertetése.

Get the Flash Player to see the wordTube Media Player.
A felek a kölcsönösen érdeklődésre számot tartó témakörökben a jobb, hatékonyabb együttműködés megvalósítására kötötték meg a megállapodást. A feladatok közül kiemelkedő jelentőségű a lakosság érdekeinek védelme, a köz- és vagyonbiztonság erősítése, a közúti közlekedési morál javítása, a drogprevenció és a rendvédelmi dolgozók élethivatásának megismertetése.

Az együttműködési megállapodást dr. Ormossy Attila r. ezredes, Heves megyei rendőr-főkapitány és Prof. Dr. Vasas Joachim igazgató látták el kézjegyükkel. A rendezvényen megjelent és felszólalt Habis László, a középfokú tanintézményt fenntartó Eger Megyei Jogú Város polgármestere, országgyűlési képviselő.

Forrás: HEOL

Posted in Belföld, Kék hírek, Oktatás | Tags: biztonság, együttműködés, megállapodás, rendőrség |

Szakmai napot tartott a Pedagógiai Intézet

Posted on 2011. október 14. péntek by agria

A Heves Megyei Önkormányzat Pedagógiai Intézete a Heves Megyei Diáksport Tanáccsal közösen szervezett szakmai napot. A programon előadást tartottak és értékelték a megyében lévő diáksport eredményességét.

Schmidt Istvánné, a HVMÖPI igazgatója elmondta: a pedagógus kollégák betekintést nyerhetnek az új köznevelési törvénybe, illetve az iskolai testnevelés órák szerepéről is fontos információkhoz juthatnak.

A szakmai napon részt vett Szabó Róbert, a Heves Megyei Közgyűlés elnöke is, aki elsőként köszöntötte a program résztvevőit.

Az új tanévben is lesznek Heves megyei résztvevők az országos döntőkön, ugyanis a Kórház alapítványán keresztül 2 millió forinttal segítette a megye a HVDT munkáját.

Get the Flash Player to see the wordTube Media Player.

Az előadáson Ballagó Zoltán, városi önkormányzat Oktatási, Kulturális, Sport és Ifjúsági Irodájának vezetője ismertette a nemzeti köznevelési törvényt, amely óriási változásokat fog eredményezni a magyar közoktatás rendszerében.

A mai naphoz kapcsolódóan mindenki számára ismert, hogy a mai fiatalok fizikai állapota mennyire leromlott. A jelenlegi kormányzat azonban stratégia ágazatának tekinti a testnevelést, illetve a sportokat, igyekszik megfelelő megoldást keresni – mondta Ballagó Zoltán.

Elmondta továbbá,hogy 2012 szeptemberétől az intézményekben bevezetik a mindennapos testnevelést. Heti 5 óra keretében kell majd ezen a területen kiemelten foglalkozni.

A tanácskozáson átadták  a „Heves Megye Diáksportjáért” díjakat. A jutalmazottak:

Némedy László

Szeleczki Jánosné

dr.Czindler Péter

Harmati Judit

Prokaj Béla

Bódi Csaba

Turay Zoltán

Posted in Oktatás, sport | Tags: diák, kitüntetés, pedagógia, sport, törvény |

Kampányt indít az LMP a megszorítások ellen, a Zöld Fordulatért

Posted on 2011. október 14. péntek by agria

 

Az LMP az ország tucatnyi városában kezdett aláírásgyűjtő kampányba csütörtökön a megszorítások ellen, a Zöld Fordulatért. Véleményük szerint az igazságtalan, egykulcsos adórendszer nem pörgette fel a gazdaságot és óriási lyukat ütött a költségvetésben. A Fidesz emiatt az elmúlt 20 év legdurvább megszorításaiba kezdett. Ez zsákutca, amiből csak egy gyökeresen új program vezetheti ki az országot – hangzott el a csütörtöki, egri sajtótájékoztatón.

Szilágyi László országgyűlési képviselő elmondta: a Zöld Fordulat a becsületes munkából élők helyett a tőkét és a környezetterhelést adóztatja. Az LMP felszólítja a kormányt, hogy a  családok, gyermekek jövője érdekében azonnal cselekedjen.
Az országgyűlési képviselő hozzátette: Mostanra teljesen világos lett, hogy az Orbán-kormány gazdaságpolitikája csúfosan megbukott. A Fidesz képtelen teljesíteni ígéreteit – nem csökkent a munkanélküliség, szinte áll a gazdaság, sokszázezer ember fizetése csökkent. A kormány kapkod és minden lépésével egyre nagyobb bajt okoz.
Elhangzott továbbá: Rövid idő alatt kiderült, hogy az egykulcsos adórendszer zsákutca. A gazdagok még gazdagabbak, a szegények még szegényebbek lettek, miközben az ország több száz milliárd forinttól esett el. Emiatt a kormány brutális megszorításokba kezdett. Nem jut pénz az iskolákra, az orvosok és tanárok fizetésére, a kórházakra, az utak kátyúzására és árvízvédelemre.
A Fidesz meg akarja változtatni a munkatörvénykönyvét. A képviselő véleménye szerint ez a tervezet azokat bünteti, akik becsületes munkával akarnak egyről a kettőre jutni.
Hozzátette: a Fidesz az oktatáson is spórolni akar. Iskolákat zár be,  felére akarja csökkenteni a középiskolába és az ingyenes felsőoktatásba járó diákok számát. Pedig aki az oktatást rövidíti meg, az a jövőt éli fel. Megfelelő oktatás nélkül nem lesz gazdasági fejlődés, viszont végzetesen szétszakad az ország, képzett gazdagokra és képzetlen szegényekre.
Véleményük szerint a Fidesz a devizahiteleseken sem tud segíteni. Javaslatai nem segítik érdemben a bajba jutottakat. Azokat, akiket végrehajtás és kilakoltatás fenyeget, a végtörlesztés lehetősége nem menti meg.
Az LMP szerint ezért azonnali fordulatra van szükség. A zsákutcából csak egy gyökeresen új program vezetheti ki az országot. Az LMP végiggondolta és kiszámolta, hogy ez miképpen valósítható meg. A Zöld Fordulat a becsületes munkából élők helyett a tőkét és a környezetterhelést adóztatja – vagyis radikális változás megszorítások és az államadósság növelése nélkül is elérhető.
Az LMP Zöld Fordulatának legfontosabb elemei:
– egy igazságos, többkulcsos adórendszer bevezetése
– Nemzeti Ingatlanalap felállítása és kamatplafon bevezetése a bajba jutott devizahitelesek számára
– 4%-os járulékcsökkentés a munkahely-teremtésért
– jövőbiztos, új zöld munkahelyek létrehozása
– béremelés és befektetés az oktatásba, az egészségügybe
– a családi pótlék emelése, az óvodai és bölcsödei férőhelyek számának növelése
– egy biztonságosabb Magyarország érdekében közösségi rendőrség felállítása
– egy egészségesebb Magyarország érdekében a zöldségek és gyümölcsök áfájának csökkentése
Az LMP a következő hetekben ezekhez az intézkedésekhez gyűjt támogató aláírásokat az ország számos városában. Petíciónkat az utcai kitelepüléseken, és a lehetmas.hu weboldalon is aláírhatják azok, akik úgy érzik, hogy a változást már nem lehet tovább halogatni. Egyúttal felszólítják a kormányt, hogy a családok, gyermekek jövője érdekében, az ország érdekében azonnal cselekedjenek!

Posted in Belföld, Politika | Tags: LMP, zöld fordulat |
« Előző oldal
Következő oldal »

Időjárás

YouTube

YouTube

Témák

autó baleset beteg busz bíróság család Eger egészség EKMK emberölés eső gyerek gyermek gyilkosság Gyöngyös halál Hatvan helikopter hideg ház hó időjárás iskola kutya kár kés kórház M3 mentő motoros Mátra nyomozás program rablás rendőr rendőrség Salgótarján segítség sérült sérülés tűz tűzoltó veszély állatkert ügyészség

Hozzászólások

  • Sándorné Román - Középiskolákba felvételiztek a diákok
  • Nagy Péter - Szíven szúrta ismerősét a tinédzser
  • Kovács Dominik - Semmijük sem maradt, nincs hova menniük
  • Farkas Jánosné - Több vödör vizet öntöttek a lányokra
  • Szegedi Hanna - 8 éves kislány sérült meg a balesetben
  • Szegedi Hanna - 8 éves kislány sérült meg a balesetben
  • Besenyei József - Soha nem ütközött még a hős sofőr
  • Ernő - Álló autóba csapódott, szörnyethalt
2026. június
h K s c p s v
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
« máj